Има много повече от черно и бяло в нас, има цветове, които се преливат. За тази непрестанна вътрешна трансформация разказват персонажите, в които се превъплъщава Георги Златарев. На пръв поглед всеки един от тях е очевидното, но само защото хората често виждат другите не такива – каквито са, а такива – каквито са самите те. Никой не знае какви вътрешни битки води другият. Не е и ясно за добро ли е това, че сме толкова сложни същества, но е неоспорим факт, който трябва да приемем.
Именно за приемането говори и Георги Златарев в "Кино с думи". Докато обхожда уж киновселената – богата откъм сюжети, изразни средства, напредък в технологично отношение и необятни възможности на човешката мисъл, актьорът прави дисекция на човешкото. Идеята за щастието, което е в главата, за вечния стремеж да запазим душата чиста, за пътя към себепознанието, по който е неизбежно да не се вгледаш в себе си – това са само малка част от темите, които той засяга.
Георги Златарев всъщност е общото между актьорите Салма Хайек, Клер Форлани, Харви Кайтел, Мира Соровино, Дейвид Аркет и Стив Бушеми и българските сериали "Дяволското гърло", "Отдел "Издирване", "Порталът" и "Лъжите в нас". Той си партнира с холивудски имена и пресъздава родни заплетени сюжети с еднаква страст и отговорност. От 5-годишен е влюбен в киното и противно на всяка логика тайнството за него продължава да се крие в процеса. Любовта не угасва, а магията е в детайлите.
Актьорът, който неспирно се снима у нас за чужди продукции, но замина за Щатите, за да участва в българска такава, се отдава на различни интереси – психоанализа, фотография, обиколи из страната с колело, астрономия и астрофизика, високи технологии и българска история. За последното е убеден, че трябва да се учи със самочувствие. Само така човек може да е наясно със себе си и мястото си в този свят.
А какво казва за ролята си в дебютния филм на Сиси Денкова "Аромат на липа" и за живота въобще – чуйте в звуковия файл.
Снимки – You Tube стоп кадър, theater.bg, "Аромат на липа"
Художникът Слав Недев e известен с творбите си у нас и в чужбина, има национални и международни отличия за работата си. Негови картини са включени в колекции, между които: в Градския музей на Вуковар – Хърватска; Държавен департамент Вашингтон – САЩ; "Гауденц Б. Руф" – Цюрих, Швейцария; Imago Mundi на фондация "Бенетон" – Тревизо, Италия; Siddhartha..
Художникът Спас Йорданов, дипломант-магистър в специалност “Керамика” на Нов български университет и един от най-емблематичните студенти на ателие Керамика на НБУ ще покаже изложбата си “Дракони и дракотаври”. Тя се открива на 14 януари и ще продължи до 30 януари в столичната галерия “Аросита”. Експозицията представя две концептуални линии: едната..
На 13 януари в Сатиричния театър "Алеко Константинов" беше честването по повод 100 години от рождението на Георги Калоянчев. Пред гости, журналисти и трупата на театъра, актьорът Ивайло Калоянчев и директорът Калин Сърменов разказаха спомени за Калата. На камерната сцена "Методи Андонов" бяха изложени част от запазените костюми на големия български..
Мартин Кръстев (2000) е от Хисаря, но споделя, че домът му е някъде между Асеновград и Лисабон. Живее в София, където се занимава с трудова психология. В свободното му време можете да го видите да помага като доброволец, да чете книги или да търси нов любим десерт. Лауреат е на четиридесетото издание на Национален младежки конкурс за поезия "Веселин..
"Целият свят е сцена и ние всички сме актьори." Може би банален израз, когато се опитваме да говорим за театър, живот и изкуство, но както знаем, в клишетата е истината. Особено при разговор с д-р Сава Драгунчев, който освен актьорското си образование в НАТФИЗ "Кръсто Сарафов" е специализирал и актьорско майсторство в Кралския Шекспиров театър,..
В рубриката "Архивите са живи", обръщаме поглед към един от най-ярките символи на българската литература – Пейо Яворов. На днешния ден по нов стил, преди..
В рубриката "Разговорът" ви срещаме с Лида Тенева – опитен изследовател, който посвещава професионалния си живот на изучаването на океанските екосистеми и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg