Фондация "За нашите деца" обяви старта на 11-ото издание на своята коледна инициатива "Тази Коледа чудесата правите Вие". Тази традиционна дейност се характеризира с обединяването на социално ангажирани бизнеси, техните екипи и клиенти, училища, възрастни и деца. С цел да разберем повече за основната цел на фондацията и какви са предизвикателства пред нея, проведохме разговор в "Нашият ден" с Антония Попова от "За нашите деца."
В интервюто Антония Попова от Фондацията споделя: "Усилията, които влагаме в кампанията са насочени към децата и семействата, които Фондация "За нашите деца" подкрепя вече над 30 години."
Тя пояснява, че инициативата се реализира благодарение на активното участие на множество бизнеси, както и големи компании, на които се предоставя възможност да се включат в различни инициативи, свързани с Коледа. Тази година обаче, Фондацията решава да включи и нов начин за подкрепа, наречен "Маркетинг с кауза", с който се цели привличането на още бизнеси и да ги насочи към социална ангажираност.
"Искаме по този начин всеки един бизнес да разбере, че може да бъде социално ангажиран. За наша радост, все повече се осъзнава ролята на дарителството и бизнесите участват с лекота", казва Попова.
По нейните думи тази година Фондация "За нашите деца" успява да подкрепи над 4000 деца и семейства, а целта им за следващата година е да продължат този благороден труд и да достигнат до още толкова нуждаещи се. Подкрепата се предоставя по различни начини, включително чрез превенция срещу изоставяне на деца и активно участие в различни общини, за да бъдат на разположение на тези, които имат нужда от тях.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..
В студените зимни месеци темата за бездомните хора става особено актуална. Липсата на подслон, храна и здравни грижи често поставя живота на тези хора в риск. В ефира на "Нашият ден" Евгений Радушев, ръководител на мобилна група за бездомни към организацията "Каритас", сподели предизвикателствата, пред които се изправят бездомните, както и..
За "местните агенти", които преодоляват недостатъците на градския и обществен живот, в "Нашият ден" разговаряме Марина Кисьова , която събира около себе си активните граждани на Пловдив . Преди 15 години Кисьова заминава за Ирландия, където по европейска доброволческа програма се занимава с благотворителност. След завръщането си в България..
Михаил Мишев е журналист на свободна практика, който работи върху дезинформационните наративи, разпространени в ромските общности на България. Мишев се включва в "Нашият ден" от Сливен, където е една от най-големите ромски махали у нас. "Страхът води хората към някакви действия, той е универсален инструмент за влияние" , казва..
"Моята борба за дете и процедурата стартира през ноември-декември 2006, а дъщеря ми се роди през 2019 година след много усилия и борба. През този период видях проблеми в обществото ни, за които не предполагах, че съществуват, а именно за проблемите на бездетните двойки в България, които са над 200 000 в момента. Над 50 000 семейства у..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg