В град Добрич, благодарение на новосформираната младежка инициатива "CultureHUB", Световната седмица на предприемачеството беше отбелязана със специално събитие за гимназисти, наречено "Лаборатория: Млад предприемач".
Този нестандартен формат на конкурс за предприемачески идеи, наречен "Incubator", предостави възможност на младите участници да срещнат опитни предприемачи, да работят в екип и да разработят свои бизнес идеи, фокусирани върху икономическия потенциал и иновациите в региона.
Събитието привлече над 40 активни младежи от 10 училища в Добрич, които се ангажираха да работят по различни каузи и проекти, свързани с предприемачество и иновации. Един от участниците, единадесетокласникът Георги Николов, сподели своите впечатления от "Лаборатория: Млад предприемач" в интервю за "Нашият ден".
Георги Николов разказа: "Участвахме около 40 гимназисти от 10 училища. Програмата имаше за цел да обясни малко повече какво точно представлява предприемачеството. Бяхме разделени на седем екипа, като трябваше всеки екип да създаде своя собствена бизнес идея. Събитието беше голямо разнообразие за мен“.
Акзията не само насърчава участието на младежите в процеса на предприемачество, но и подчертава важността на тяхната роля в развитието на икономиката на Добрич. "Младежите в Добрич можем да помогнем много за изграждане на икономиката. Целта на инициативата беше да се измислят седем различни идеи от седем екипа, които да подпомогнат икономиката на Добрич. От тези седем идеи, три бяха избрани като най-добри. Бъдещето на младежите в Добрич ще става все по-добро", добави Георги.
Събития като "Лаборатория: Млад предприемач" не само вдъхновяват младите поколения да развиват свои предприемачески идеи, но и създават почва за иновации и развитие в регионалния бизнес сектор. Такива инициативи са от съществено значение за насърчаване на предприемаческия дух сред младите хора и за подкрепа на развитието на обществото и икономиката в бъдеще.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..
Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..
Кои са външнополитическите приоритети на страната ни след последната стъпка на евроинтеграция – влизането ни в еврозоната и как върви напредъкът ни в интеграцията с ОИСР; каква в промяната в образователната система, която иска да реализира сегашното мнозинство и кои са резултатите, които трябва да бъдат постигнати с нея? На тези въпроси в "Нашият..
Няма рибар, който да не е хващал огромни риби и по много, няма човек с въдица в ръката, който да не е най-добрият сред най-добрите риболовци. Това не е измислица, това практиката го показва, а ако някой не вярва, да пита първия срещнат рибар кое как е. Другият източник на информация, при това надежден, са водещите на "И рибар съм, и ловец съм" Росен..
На 4 декември 2023 г. в един студен зимен ден фондация "Мама има работа" прави първата си стъпка към света, като юридическо лице. "През 2024 г., първата ни пълна година, ние не просто съществувахме – ние започнахме да градим – казват основателите. – Представихме си свят, в който жените не са ограничени от предразсъдъци или очаквания, а са свободни да..
"Нощта на Allegra" на 16 юли ще събере на една сцена изявени европейски музиканти и млади български таланти, които уверено вървят по своя път към големите..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg