Хора, реализирани в бизнеса, ще помогнат на деца да се ориентират за своето място в живота и да изберат професионален път, който да им донесе щастие. На 23 март от 11 ч. до 18 ч. ще се проведе второто издание на форума за професионална ориентация "Какъв да стана, когато порасна?". Дни преди началото му събеседник в "Нашият ден" е Катина Стойчева от Фондация за добрите примери в бизнеса, за да разкаже повече за събитието, насочено към гимназисти, но и към учители, родители и студенти. Форумът се осъществява в партньорство със Съвет при БТПП "Предприемачество и стартъп".
Стойчева представя целта на събитието: "Форумът е ориентиран предимно към ученици, но и не само, защото ние, хората, постоянно се променяме, търсим това, което ще ни носи удовлетворение. Имаме мечти – постигаме ги, поставяме нови. Това е един непрекъснат процес."
Тя съобщава, че ще бъдат представени разнообразни професии, някои от които са традиционни – учител, банкер, търговец, а други, като например професията коуч, са по-нови и непознати. С участието на жени, като лектори, организаторите целят да докажат, че няма мъжки и женски професии, заявява Стойчева.
По думите на госта професионалната ориентация е нещо, което трябва да започне от най-ранна възраст. Да насърчават талантите и интересите на всяко дете е задача както на родителите, така и на учителите.
По време на форума учениците и техните родители ще имат възможността да се запознаят със същността на теста за кариерно ориентиране, който предлага Центърът за професионално ориентиране и консултация.
В края на разговора Стойчева казва: "Добър пример може да бъде всеки, който прави нещо добро, който се труди, който показва, че "бизнес" не е лоша дума, че бизнесът е упорит труд – цели, които се постигат, партньорства. Бизнесът е много повече от това, което битува в разбиранията на обществото."
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
Адаптацията в училище невинаги тръгва по план. Случва се при смяна на училище, друг клас, прием в гимназия – да усетиш, че не се чувстваш добре, че не си на твоето място. За подобни трудности и как да действаме, за да се справим в такива ситуации говорим в това издание на подкаста "Импулсът в мен": Родители, говорете с детето си!..
Коледното село на България кипи от живот за четвърта поредна година. За гостите и програмата в "Нашият ден" разказва Григор Даулов , кмет на Община Чавдар. Тази година коледната програма е започнала още в края на ноември и ще продължи с празнично събитие на 31 декември, последвано от ритуално наричане на пръстени в първия ден от новата година...
Петър Галев, експерт от от CredoWeb, платформа за комуникация между лекари, направи задълбочен анализ на състоянието на здравеопазването в България през изминалата година в ефира на Lege Artis . Той коментира ключовите проблеми и постижения в сектора. Според Галев въпреки увеличените средства за здравеопазване през 2024 година, системата не е..
Спорът около парите за асистирана репродукция възникна между фондация "Искам бебе" и МЗ изглежда вече е решен след среща на здравния министър Галя Кондева и представители на фондацията. Към момента към бюджета на Центъра за асистирана репродукция са гласувани 22 млн. лв. Отпуснати са допълнителни 500 000 лв. от резерва за здравеопазване...
В Lege Artis слушаме съветите на специалиста д-р Велислав Георгиев за храненето по празниците. Те не са универсални, нито важат само за празничния период, по думите на д-р Георгиев. Специалистът насочва вниманието към хранителните навици на българите в миналото , които са били съобразени с поредица от пости. Православните традиции и..
Учените и лекарите твърдят, че кожата е най-големият човешки орган. Какво означава това в грижата и лечението на най-честите кожни тумори? – това бе..
Петър Галев, експерт от от CredoWeb, платформа за комуникация между лекари, направи задълбочен анализ на състоянието на здравеопазването в България през..
Тази година Дядо Коледа няма да донесе нищо на "Аларма Пънк Джаз" ... Но вместо него вече пристигна (директно от Норвегия, ако не чак от Лапландия)..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg