Всички, които се занимават професионално или като доброволци с хора в нужда, се натъкват на един неизменен факт – че наред с конкретните материални потребности, почти наравно с тях, а понякога и в по-голяма степен, изпъква необходимостта на човека да бъде познат, признат и обикнат. Забелязала го е и Катя Кутянова, доброволец и организатор на много социално ориентирани кампании. Катя разказва в "Нашият ден" за една своя интересна инициатива, която не само се вслушва в по-фините и лесни за пропускане човешки потребности, но и еднакво облагодетелства подател и получател.
Инициативата, която Катя стартира, е простичка, но терапевтична и се изразява в писане на писма до непознати хора.
Материалните неща, от които имаме нужда, са много важни, но да обърнеш внимание на някого, да го дариш с частица от себе си е безценно, вярва Катя.
Първоначално доброволката се свързва със социална организация, на която има доверие и чиято дейност е да раздава храна на семейства в Северозападна България. Получава адресите и достатъчно информация за живота на тези хора, след което събира пишещи доброволци. Много от приятелите на Катя се вдъхновяват от идеята да се свържат с тези самотни хора, както и да споделят своите мечти, вълнения, мисли. Броят на доброволците се оказва много голям, затова Катя се свързва и с друга организация и намира още десетки получатели.
Към момента пишещите са предали писмата и те са стигнали до своите получатели. Тепърва ще стане ясно дали получателите ще искат да отговорят, но не това е целта на инициативата, изтъква Катя. Идеята на доброволците е да предизвикат хубави чувства и мисли.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо техните съдебни системи са причината, за да излязат хората на улиците . Когато една съдебна система е превзета, можем да видим как може да бъде използвана. В Турция, например, една журналистка, с..
Село Глава се намира в община Червен бряг, плевенска област. Селото е създадено в края на XIV в. и носи името от това време. Една от легендите за името е, че поради благоприятните условия в местността, хората изкарвали на паша добитъка си там и поставили на кол череп на животно, който да служи като ориентир. Главата на животното се превърнала в..
В разговор с Ивайло Стефанов за предаването "Аларма" по Програма "Христо Ботев", Виктор Лилов, правозащитник и издател говори обстойно за случаят на саудитския дисидент и журналист Абдулрахман Ал-Халиди, намиращ се вече четвърта година затворен в центъра за задържане на чужденци в софийският квартал Бусманци. Абдулрахман Ал-Халиди е дисидент и..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент Владимир Путин, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Маргарита Шурупова , журналистка от Русия, която е избягала в България в началото на войната на Русия срещу Украйна. Един от авторите в..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Милко Стойков, Бургас: Наследих от сестра си етаж от къща заедно с парцел – отстъпено право на ползване, вещно право на ползване, за което плащам данък за земята и за етажа. Мога ли да заградя наследения от мен терен? Сои институции..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
Готови ли сте за първия етиопски концерт в най-новата история на България? Ukandanz (или uKanDanZ , както често се изписва името им), една от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg