Всички, които се занимават професионално или като доброволци с хора в нужда, се натъкват на един неизменен факт – че наред с конкретните материални потребности, почти наравно с тях, а понякога и в по-голяма степен, изпъква необходимостта на човека да бъде познат, признат и обикнат. Забелязала го е и Катя Кутянова, доброволец и организатор на много социално ориентирани кампании. Катя разказва в "Нашият ден" за една своя интересна инициатива, която не само се вслушва в по-фините и лесни за пропускане човешки потребности, но и еднакво облагодетелства подател и получател.
Инициативата, която Катя стартира, е простичка, но терапевтична и се изразява в писане на писма до непознати хора.
Материалните неща, от които имаме нужда, са много важни, но да обърнеш внимание на някого, да го дариш с частица от себе си е безценно, вярва Катя.
Първоначално доброволката се свързва със социална организация, на която има доверие и чиято дейност е да раздава храна на семейства в Северозападна България. Получава адресите и достатъчно информация за живота на тези хора, след което събира пишещи доброволци. Много от приятелите на Катя се вдъхновяват от идеята да се свържат с тези самотни хора, както и да споделят своите мечти, вълнения, мисли. Броят на доброволците се оказва много голям, затова Катя се свързва и с друга организация и намира още десетки получатели.
Към момента пишещите са предали писмата и те са стигнали до своите получатели. Тепърва ще стане ясно дали получателите ще искат да отговорят, но не това е целта на инициативата, изтъква Катя. Идеята на доброволците е да предизвикат хубави чувства и мисли.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:
Фондация "За Доброто", Нов български университет и специализирана болница за активно лечение по детски болести "Проф. д-р Иван Митев" поставят началото на нова ера в детското здравеопазване с първата по рода си следдипломна квалификация по терапевтична комуникация в педиатрията. Едно дете никога не забравя престоя си в болница. В болничната..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Стоянка Стайнова, гр. Свети Влас: Наследница съм на малко земеделска земя от моя дядо, но не мога да получа дяла си поради следните пречки: Дядо ми имаше пет деца. Единият от синовете му е емигрирал в Русия преди 85 години, през..
Защо са необходими промени в Семейния кодекс? Съвместно упражняване на родителските права – равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота на детето. Защо е важно за детето? Какви са положителните и дали има отрицателни страни? Споделеното родителство и правата на децата е темата на предаването "Законът и Темида". Йорданка Бекирска –..
В "Мигранти с таланти" днес ви срещаме с Мохамад Шариф Хемат от Кабул, Афганистан. Той идва в България през вече далечната 1982 г. като студент, след като печели стипендия за отличен успех в Кабул. Тук Шариф завършва днешния Технически университет, специалност "Медицинска апаратура и електроника", и работи по специалността около две години след..
До 28 юли трябва да бъде изготвен законопроект за въвеждане на минимални изисквания при определянето на размера на заплатите на персонала в лечебните..
"Глад 2.0" е изложбата, с която Националният военноисторически музей ще отбележи своята 109-годишнина. Откриването е на 3 юли, а на 4 юли е предвиден..
Лятото носи не само слънце и почивка, но и редица сезонни рискове за здравето. В интервю за Lege Artis, доц. д-р Маргарита Гешева – Бояджиева , началник..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg