Днес, на 29 юли, честитим рождения ден на талантливата актриса Стефания Колева. За нея този период е изпълнен с летни турнета и нови професионални предизвикателства. Заедно с актьора Деян Ангелов, тя участва в множество представления на открито в големите градове на страната, а през август и септември ще я видим и на сцената на "Маймунарника" в "Борисовата градина".
На своя рожден ден Стефания прави кратка ретроспекция на изминалата година. В рубриката "Епизоди от живота" на предаването “Нашият ден” тя споделя своите мисли и преживявания: "Много неща и много пластове се разместиха оттогава. В професионален план крачките, които правя, са по отношение на продуцентството, избирането на текстове, работата с много хора, пътуването – това са неща, които изграждат и в същото време са доста отговорни", разказва тя. Стефания споделя, че в личен план също е преживяла значителни промени, включително и по-голяма близост с нейната дъщеря, което за нея е важно личностно израстване.
В рамките на същата рубрика актрисата разказва и подробности за проекта "Театър в парка" и особеностите на летните сцени на открито: "Хората трябва да се съберат на едно място и да споделят заедно едно изживяване. Летните сцени са нещо много приятно – хората са навън, времето е хубаво, човек се чувства свободен по особен начин, по-различно е", казва тя.
Стефания споделя и за интересни гафове на сцената. На едно от изминалите представления например е имало проблем с микрофоните, което е довело до спиране на спектакъла. "Нищо не се чуваше, спрях представлението и се извиних на публиката. Не помня точно какво казах, но публиката много се разсмя", разказва тя. След това актьорите продължили спектакъла, като дефектът се превърнал в ефект.
За рождения си ден Стефания споделя, че ще празнува с приятели и дъщеря си, без да планира нещо специално.
Пожелаваме на Стефания Колева още много успешни проекти, лични и професионални постижения и, разбира се, незабравими моменти на сцената и извън нея!
Чуйте разговора в звуковия файл.
В навечерието на 24 май отбелязваме 130-ата годишнина от създаването на едно от най-старите училища в София 129-о ОУ "Антим Първи", открито през 1895 година. В "Нашият ден" гостуват директорът на училището Ангел Милков, учителките Павлина Алекова и Анета Пиперова и ученици . Милков изтъква, че в 129-о ОУ "Антим Първи“ още от първи клас..
На 8 май в Гимназия за дигитални науки "СофтУни БУДИТЕЛ" се проведе СТЕМ ден, посветен на темата "Как това, което консумираме, влияе на поведението и здравето ни". В рамките на събитието десетокласници представиха пред своите по-малки съученици – осмокласници – различни аспекти на вредите от модерни субстанции като вейпове, снус и райски газ...
"В началото на реформата беше заложено здравната вноска да расте през определен период от време до достигане на над 12%. През годините това нещо се забрави, но ние го помним и ще го напомняме." С тези думи д-р Николай Брънзалов, председател на Българския лекарски съюз (БЛС), напомни преди дни в ефира на БНР за един от първоначалните ангажименти в..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. На..
128 СУ "Алберт Айнщайн" в София празнува 50-годишнина. В седмицата на училищния юбилеен концерт в "Нашият ден" гостува Юлиян Плачков, директор на 128 СУ "Алберт Айнщайн" от 2011 година насам, учител по история, но човек, улавящ пулса на съвременността. Екипът на училището се придържа към максимата на Айнщайн, която гласи: "Животът е..
Еделина Кънева – директор на Музикалния театър “Стефан Македонски”, Кръстю Кръстев – арт директор на Драматичен театър “Николай Масалитинов” - Пловдив, и..
На 22 май 2025 г. (четвъртък) от 17:30 ч. Националният етнографски музей – БАН ще открие нова временна експозиция, озаглавена "Звездното небе –..
Преди празничния 24 май в "Нашият ден" разговаряме с Диана Андреева , директор на Обсерваторията за изследване на културата. Повод за срещата е докладът..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg