Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затрогваща изповед на Емил Конрад в "Написано в лилаво"

Снимка: Издателство „Сиела“

За пръв път четем затрогващата история на млад човек, изправил се срещу многобройни предизвикателства, но никога не изгубил себе си.В болезнено искреното издание "Написано в лилаво" Емил Конрад за пръв път се осмелява да сподели някои от най-тежките моменти от собствения си живот.

Сред пурпурните редове на тази затрогваща изповед ставаме свидетели на историята на известния влогър и писател, преминал през редица изпитания, но все пак останал верен на себе си и своите ценности по трънливия път към успеха и самопознанието.

Емил Конрад вплита множество моменти от детството си до днес, които са го формирали като личност, накарали са го да изпита както страха, отхвърлянето, вината и нежеланието, така и топлите краски на любовта и приятелството.

Авторът пише за момента, в който е научил, че е осиновен, за сложните взаимоотношения с майка му и преживяното насилие, за връзките и раните, които са оставили в сърцето му, за първите си сблъсъци с популярността и за хората, които са му помогнали отново да открие себе си.

Велин Манов разговаря с автора на романа "Написано в лилаво" Емил Конрад в "Артефир".


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Йорданка Стефанова

"Хамлет" в "Хумор и сатира" с ярък актьорски състав

В последното издание на литературния салон на "Хумор и сатира" четем "Хамлет". Не само защото има страници, които трябва да четем често, много, до полуда. Не само защото търсим онзи катарзис, който, както ни обещава Аристотел, проблясва някъде пред нас, след страха и съпреживяването.  А защото това е "Хамлет" в два много различни, но същевременно..

публикувано на 04.07.25 в 16:45

Памет за Кирил Маричков

Паметна плоча на основателя на " Щурците " Кирил Маричков беше открита на фасадата на дома му в София. Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, зам.-председател на Столичния общински съвет, и на семейството на музиканта, което организира и официалната церемония. Проектант на паметната плоча е архитект Станислав Константинов. Фронтменът на "Щурците"..

публикувано на 04.07.25 в 14:59

Бай Ганьо в музея

Музей, посветен на героя на Алеко Константинов Бай Ганьо, беше открит през май в казанлъшкото село Енина. От там е прототипът на героя Ганьо Сомов, а потомъкът му Румен Сомов решава и успява да създаде музей на своя далечен предшественик. Многобройните артефакти, свързани с Алеко и Бай Ганьо, са събирани от него дълги години, преди да се стигне..

публикувано на 04.07.25 в 12:15
София Христова

Pole Dance – спорт и изкуство в едно

Как Pole Dance (танцът на пилон) съчетава спорт и изкуство и набира популярност в България през последните 15 години? Каква е разликата между Pole Sport, Pole Art и Pole Exotic и доколко това занимание разкрива женската енергия – разказва в "Нашият ден" София Христова . Чуйте разговора в звуковия файл: 

публикувано на 04.07.25 в 10:01

Над 50 плевенски автори се представят в Русенската галерия

Художествената галерия - Русе открива днес от 18:00 ч. изложбата "Плевенски художници" – представителна експозиция с участието на над 50 автори от Плевен и региона. Николай Неделчев – Кокала, председател на Представителството на Съюза на българските художници в Плевен, известно като Дружеството на плевенските художници, разказва повече за..

обновено на 04.07.25 в 09:54