В рубриката "Културен отпечатък" на предаването "Terra Култура" журналистът, писател и пътешественик Георги Христов-Муру Хорхе сподели своите впечатления за остров Сардиния, който често бива възприеман като "много скъпо място". Той уточнява: "Там са и яхтите, и селищата на знаменитостите, но това е само една точка на острова, която е придала това разбиране за него, като за много скъпо място. Не е по-скъпо от това да отидеш в Рим или във Венеция."
Освен с луксозната си страна, Сардиния впечатлява и с дълбоката си древна история. "Говорейки за история и култура, там има паметници от най-дълбока древност – четири вида мегалитни структури." Христов добавя, че дори след дълги години посещения, много туристи не осъзнават историческото богатство на острова. "Познавам хора, които 13 години ходят да почиват по брилянтните плажове на Сардиния и след 13 години разбраха от мен, че този остров има много интересна древна история."
След завръщането си от това "райско място с невероятна култура – и древна, и съвременна", Георги Христов споделя, че първите дни в София са му се сторили "много хаотични". Според него "има природен ред на нещата – има цикли на Земята, има магнетизъм", и затова е важно не само да се завърнем при себе си, но и при природата.
"Много от българските градове дават възможност с малко средства човек да се озове в природа", отбелязва той. Важното, според него, е осъзнатостта. "Звучи някакъв информационен шум, било то радио или телевизия, и дори да не му обърнем внимание, той влиза в нас. Това е енергия и информация и ако не сме съзнателни какво влиза в нас, се чудим после откъде дойде тази нервност и тъга, откъде дойде този стрес."
Повече за древната история на Сардиния може да чуете от разговора в звуковия файл.
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна. "Това, което се случва във Варна, е в контекста на всичко, което се случва в тази държава, която като че все повече се движи към установяване на някаква триумвиратна и всъщност еднолична власт и в..
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни казва Докладът на ЕК за върховенството на правото в България , коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Георги Стоев , икономист, автор на платформата..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Симеон Симеонов, София : Пенсионер съм, на 65 години. Мой съсед предизвика умишлено инцидент, като заведе дело срещу мен, твърдейки, че съм го набил. Районният съд отсъди в негова полза, а аз обжалвах пред Окръжен съд. И двете..
Ще бъдат ли защитени интересите на гражданите с приемането на Закона за несъстоятелност на физическите лица? Какви са ? Коментар в юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида" прави консултантът д-р Деян Драгиев – адвокат, член на Софийска адвокатска колегия, с практика в сферата на търговското право, гражданския процес и..
История, памет и един разказ за научените и пропуснати уроци 30 години след едно от най-мрачните събития в новата европейска история – трагедията в Сребреница от юли 1995 година, случила се по време на Босненската война в контекста на разпадането Югославия. В Международния ден за възпоменание на жертвите на геноцида в Сребреница от 1995..
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна...
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни..
Колко видимо може да бъде невидимото и възможно ли е да имаме очи и сетива за него? На 13 юли от 19.00 часа в Габровския драматичен театър "Рачо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg