Документалният филм "Истинските супергерои" с продуцент, режисьор и сценарист Бианка Илич, е личен емоционален разказ от първо лице за силата на човешката воля.
Историята пренася зрителите в света на пациенти от различни националности, професии, възраст – свят, напълно преобърнат, но не и сломен, от диагнозата "рак". Те ще надникнат и съпреживеят техните емоционални, психически и физически състояния. И ще видят вярата и надеждата в сърцето, борбеността, силата и смелостта за превъзмогване на трудностите.
Тя е актриса, завършва НАТФИЗ. Името ѝ е Боряна Цветкова, приятелите я наричат Бианка Илич, но става популярна като нестандартната репортерка Супер Бианка. Повече от 10 години живее и работи в Ню Йорк, където завършва знаменитата школа на Лий Страсбърг, поставя спектакли, пише сценарии и режисира, участва в няколко филма и театрални постановки. Бианка Илич е диагностицирана с рак на гърдата на 12 декември 2018 г.
Тя се осмелява да покаже през какво е преминала, защото вярва, че всички дълбоко в себе си са супергерои и този филм може да им помогне да изведат силата си на преден план.
Снимките на филма започват през януари 2019 г., когато е и първата ѝ химиотерапия. Снимачният процес продължава 4 години – период, в който Бианка преминава през 36 химиотерапии, 4 операции, 2190 дни хормонално лечение, пандемия, загуба на работа и развод. Но наред с това започва работа в престижна компания, обикаля голяма част от света и среща невероятни хора. Отвъд клиничните числа се крие богата история от човешки преживявания.
"Истинските супергерои" може да се гледа в стрийминг платформата Max.
За изпитанията, през които преминава Бианка Илич, Велин Манов разговаря с нея в "Артефир".
Снимка – личен архив
В епизод 585 "Трамвай по желание" навлиза в бездънните простори на Вселената. Лоцман на нашите радиозрители в необятната космическа територия отново е доц. д-р Владимир Божилов, зам.-декан на Физико-математическия университет на СУ "Св. Климент Охридски" и знаменит популяризатор на науката. А поводът е новият спектакъл, създаден в рамките на..
В столичната галерия DOZA се открива изложбата "Дизайн срещу съвременно изкуство". Авторите на проекта са познатите на публиката визуални артисти, обединени в житейския и творчески тандем YO\KO+INA – художниците Йонко Василев и Ина Василева . За съжаление Йонко Василев вече не е сред нас от лятото на 2023 година, но последните съвместни работи..
Голямата литературна и философска тема за съня и сънуването е занимавала и до днес е част от творчеството на поетите – от Калдерон до поколението на Владимир Левчев – Ани Илков и Румен Леонидов. Новата стихосбирка на Владимир Левчев "География на съня" се вписва в тази редица и неминуемо напомня стихотворението му, дало заглавието на негова книга от 80-те..
Лиз Нюджънт е една от най-популярните ирландски писателки. Романите ѝ са на първо място в ирландските класации и е лауреат на пет ирландски литературни награди. Преведени са на 16 езика, включително и на български. "Загадката Оливър", "Малки жестокости", "Стаено зло" и "Странната Сали Даймънд" я направиха популярна сред българските читатели...
Поредното издание на "Академия комика" включва разказите "Сфинкс без загадка" от сборника "Престъплението на лорд Савил и други новели" от Оскар Уайлд, "Роза в механата" от изданието "Търкалящи се камъни" от О.Хенри и "Пролетен бюлетин" от книгата "Ако импресионистите бяха зъболекари" от Уди Алън. На финала на предаването има запазено място за..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
В Националната библиотека се откриват две изложби, с които се отбелязват 1140 години от успението на св. Методий . Част от експонатите в "Азбука и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg