Националният празник на Република Ирландия 17 март се празнува по целия свят от над 70 милиона души с ирландски произход. Денят на Св. Патрик се отбелязва по традиция и в България с културни събития. Тази година ирландското посолство у нас организира богата програма с акцент върху традиционната ирландска музика и танци, която вече радва жителите и посетителите на София и Банско през настоящата седмица.
Подробности за всички събития, посветени на Деня на Св. Патрик, слушаме от нейно превъзходителство посланика на Република Ирландия у нас г-жа Катрин Банън.
Цялото интервю с посланика на Ирландия Н.Пр. Катрин Дъннан по случай предстоящия Ден на Св. Патрик очаквайте в предаването "Аларма" от 21.30 часа.
Фестивалът "Тракийски мистерии" е културен проект на академия "Орфика". Тазгодишното пето издание ще бъде открито на 28 юни от 21.30 часа с интерактивния спектакъл "Нифеуи – мистерия на водата" в културно-туристически я център "Акве Калиде" в Бургас . Древният тракийски епос ще оживее под звуците на авторска музика,..
В редакция "Хумор и сатира" не ни е това работата, по-скоро е страничен ефект, но смешките ни са такива, че някои слушатели тръпки ги побиват дори в най-страшните жеги. Подобен ефект вероятно ще има и тази неделя за избрани хора веднага след новините в 18 часа, когато ще чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен..
В "Нашият ден" се срещаме с Мария Конакчиева и нейната нова книга "Влюбена в живота" . Определят я като най-елегантната дама и бижуто на София. За мнозина Мария Конакчиева е много повече. Тя е вдъхновение, енциклопедия на активностите на Френския културен институт и пример за вродена аристократичност. Близо две седмици преди Франция да..
Художничката Ивелина Иванова откри своята изложба "Преходи". Нейните живописни картини могат да се видят в личното й "Арт ателие" на улица Алабин 8. Откриването на изложбата снощи беше специално от нейния куратор изкуствоведа доц. д-р Сузана Николова. Слушайте!
На площадката на бившия Мавзолей се проведе публичната дискусия "Наше ли е миналото?" , част от проекта "Между миналото, което е напът да се случи, и бъдещето, което е било" на художника Красимир Терзиев. Предмети на публичния разговор бяха наследството на социализма, паметта в градската среда и ролята на изкуството и гражданския диалог в..
Колко политици и висши държавни служители в България са осъдени по обвинения за корупция и какво се случва с някои забравени разследвания според шестия..
Тази година предстои четвъртото издание на фестивала за класическа музика Allegra в София, което, освен четири концерта в Балната зала на Централния военен..
Новата изложба на Анета Дръгушану в галерия "Арте" се нарича "Родова сцена". Това са рисунки от последната година и живописни платна с ретроспективен..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg