Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новият сериал "Те, вълните" с премиера през април

Новият игрален сериал "Те, вълните"ще има своята телевизионна премиера през април.

Мистериозният драматичен трилър е създаден по идея на Теодора Духовникова и Койна Русева,

Главните роли се изпълняват от едни от най-обичаните български актриси – Мария Каварджикова, Койна Русева, Теодора Духовникова и Радина Кърджилова. Зрителите ще видят също Юлиан Вергов, Ивайло Христов, Иван Бърнев и Георги Гоцев.

Режисьори са Неда Морфова и Петър Крумов, сценарият е дело на Рене Карабаш, Неда Морфова, Петър Крумов и Димитър Христов-Кевин. Автор на музиката е Кан Уакан.


В деня на своя юбилей София събира трите си дъщери Вяра, Надя и Люба. Но празникът е помрачен от внезапното изчезване на съпруга на Надя. Дълбоко пазени тайни от миналото излизат наяве.

Шестсерийният сериал е за направените избори и крехките връзки помежду ни и представлява история за съдби, изпитания и скрити истини, потънали някъде сред вълните на мрачното море.

"Те, вълните" започва на 5 април и ще се излъчва всяка събота по БНТ 1.

За сериала Велин Манов разговаря в "Артефир" с Неда Морфова и Петър Крумов.

Снимките са предоставени от Елица Виденова
По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От Военната академия до световния подиум: Историята на Ива Йорданова

В рубриката "Разговорът" гостува Ива Йорданова – световна шампионка по бачата в професионалната дивизия на  The Summit Championship , проведено през януари 2025 г. в Ню Йорк. Победата я превръща в първата българка, завоювала подобна титла на световно състезание за салса и бачата. Ива Йорданова - необикновеният път на една българка по света..

обновено на 01.08.25 в 11:18

Околосветско кинопътешествие през август

На 1 август започва фестивалът "Кино за пътешественици", организиран от сдружение Pozor. Повече за програмата разказва Здравко Григоров – един от организаторите.   Културен център Г8 и "Евросинема" ще бъдат домакини на прожекциите на филмите и дискусиите, посветени на интересни дестинации и пътешественически преживявания. В Г8 от 19:30..

публикувано на 01.08.25 в 09:57

Форумът "Камен бряг под звездите": принадлежност, памет, корени

В галерия Конопената къща в село Камен бряг започва минифорумът "Камен бряг под звездите". Събитието е посветено на темите за принадлежността, паметта и връзката с корените в контекста на бурния съвременен свят. В рамките на събитието ще се проведе прожекция на филма "Вечната песен" по идея на д-р Габор Мате от режисьорите Зая и Маурицио..

публикувано на 01.08.25 в 09:42

Премиера на "Ромео и Жулиета: любовта като обред" в Паталеница

В Паталеница тази вечер на откритата сцена на ОУ "Константин Величков" ще се състои премиерата на "Ромео и Жулиета: любовта като обред" – част от дългогодишния проект "Шекспир в Паталеница". Режисьор е Делян Илиев, а проектът се осъществява с участието на общината, читалището, училището и местната общност. Традиция, която вече 26 години..

публикувано на 01.08.25 в 09:28

Най-популярните български стендъп комици тръгват на национално турне

В Русе от 19 ч. в зала "Филхармония" започва "Фестивал на комедията" – началото на национално турне с участието на най-популярните български стендъп комици. Сред тях – Иван Кирков, Петя Кюпова, Сашо Деянски, Ники Банков, Ицо Радоев, Мишо Димитров, Емо Йоцов, Васил Ножаров и много нови имена. Турнето ще премине през Велико Търново, Варна,..

публикувано на 01.08.25 в 09:22