Експозицията представя творби, повлияни от проблемите, които вълнуват цял свят през изминалото столетие - военни, социални и лични конфликти. В чисто пластически аспект, конфликтът стои в основата на изобразителното изкуство и представлява основополагащ принцип в композицията, а в частност - в графичната композиция. По този начин, генерирайки конфликт, художникът използва огромен набор от пластически похвати, чрез които би могъл да поражда ритмичност и архитектоника. По този начин конфликтът в изкуството може да се превърне в структуриращо и съзидателно, а не деструктивно средство. В своите графични творби участниците в проекта - български и чуждестранни, представят своето виждане за проблема.
Част от творбите ще бъдат показани в Лондон ( през април 2016). Авторите– д-р Снежина Бисерова,която е и куратор за България, Анна Цоловска, Виолета Апостолова и Цвета Петрова участват в изложбата по покана на английската художничка Анна Алкок. Включени са и работи на студенти от катедра „Изобразително изкуство.
Изложбата ще продължи до 18-и март.
Подробности можете да чуете в звуковия файл от интервюто с д-р Снежина Бисерова и Калина Миланова.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..