„Мениджър за един ден” е най-дългоочакваното и популярно от всички събития на фондация „Джуниър Ачийвмънт“. 15-ото издание на инициативата стартира тази сутрин и за пореден път даде възможност за среща на младите хора с реалния бизнес и за участието им в истинска работна среда.
„Мениджър за един ден” е истински шанс за младите хора за ранно кариерно ориентиране и за придобиване на ценни умения за бъдещия им професионален път. На компаниите и организациите домакини пък дава възможност да покажат своята отговорност към развитието на потенциала на младите хора на България.
В тазгодишното издание на инициативата се включи и програма „Христо Ботев“ на БНР. Час след официалното откриване на инициативата, което се състоя в „София Тех Парк" пред микрофона на предаването „Денят делово“ в ролята на водещ застана Александър Янев - абитуриент от Първа езикова английска гимназия в София. Александър се интересува от програмата за професионална реализация от две години, а от една е активен участник и част от проект, който подготвя младежите за реалния бизнес - ученическа компания. В ефира на програма „Христо Ботев“ той равностойно с водещата Нина Цанева задаваше въпроси на събеседниците от областта на личните финанси, финансовата грамотност и предприемачеството. По повод бюджета за следващата година Александър попита ще има ли повече средства за образование.
Водещият за един ден на „Денят делово“ вече знае къде ще продължи образованието си през следващата година – приет е в няколко британски университета и трябва да избере в кой от тях ще изучава мечтаната специалност бизнес и финанси. Въпреки, че откровено призна, че засега не възнамерява да се занимава със журналистика, Александър беше много впечатлен от работата си в екипа на „Денят делово“ и се справи чудесно с ролята си на водещ!
Пожелаваме му успех в бъдещата кариера, каквато и да е тя, и никога де не забравя къде прекара първия си работен ден: пред микрофона на предаване „на живо“ в БНР!
• Заедно с ставрофорен иконом Стефан Стефанов председател на русенския храм „Св. Николай Чудотворец“ ще разговаряме както за Господната трапеза, така и за призванието на свещенослужителя. Кой е поканен на тази трапеза и кой приема или отказва. • На книжния пазар вече е новото издание на емблематичен сборник с християнски есета „Ортодоксия“ от..
Доброто е там, където сте вие! Наближава Коледа! В неделя, на 16 декември от 9 до 12 часа сутрешните предавания на програма „Христо Ботев“ – „Нашият ден“ и „Семейно радио“ – Ви канят да бъдем заедно в… софийския Ретротрамвай. В името на една кауза: да бъдем съпричастни към най-самотните на празника! Вземете със себе си една коледна играчка или..
Ролята на обществената медия и на предаването за разрешаването на частни казуси. Това е темата на предаването днес. Или как предаването „Законът и Темида“ променя човешки съдби. Ще чуете слушатели, на които сме помагали през годината-Венцислав Александров, Тодор Църев, Юлия Старчева, Павлина Илиева, адвокат Даниела Никифорова. Чуйте повече в звуковия..
Общото между тези три романа - „Анатомия на един скандал“ от Сара Вон, „Тишина“ от Розамънд Лъптън и „Никой не знае часа“ от Рене Фройнд, е това, че и трите книги са майсторски написани. „Те са много различни, но в същото време ги обединява една много добре разказана история. И смятаме, че добрите истории, които ви изпращат хората, може би..
„Майко Мила!” – първият сайт в България, създаден за да помага на майките, прекрачи от интернет пространството в света на книгите. Елисавета Белобрадова и Красимира Хаджииванова издадоха пътеводителя „Стигнахме ли вече?“ „Въпросът, къде ще водим децата този уикенд? и Къде ще ходим тази ваканция? - вълнува всички родители“, каза за „Нашият ден“..
Здравейте, казвам се Ангел Ангелов. Благодаря Ви за чудесния начин, по който оправдавате съществуването на радиото като социално значима и информативна медия. За инициативата #ДобротоТамКъдетоСтеВие изпращам кратка история от първо лице: Съпругата ми и дъщеря ми отидоха за прежда, за да се учат да плетат коледни подаръци. Аз останах в..
Остана ли #Metoo движение само на холивудските актриси? Издъхва ли от собствените си противоречия и къде се намира България? Отговори на тези въпроси търсят в студиото на „Нашият ден“ Геновева Тишева, председател на Български център за джендър изследвания и Катя Кръстанова , психолог от Асоциация "Анимус". "Движението тръгна от овластени жени с..