Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

От днес:

В Обручище започват серия от протести, блокират трафика към рудници и ТЕЦ-ове

| обновено на 16.06.21 в 04:51
Гълъбовското село Обручище е близо до ТЕЦ-овете и мините на енергийния комплекс "Марица-изток".
Снимка: Иван Славов

Жители на гълъбовското село Обручище започват серия от блокади на пътя Гълъбово- Мъдрец в знак на протест заради лошото състояние на отсечката. По пътя преминават и над 2000 работещи в част от рудниците на „Мини Марица-изток“ и ТЕЦ „Контур Глобал Марица Изток 3".

Инициативен комитет от жители на Обручище е заявил протести и блокади в сряда, четвъртък и петък. 

Днес (16 юни) се очаква движението на автомобили да бъде ограничено от 6 до 8 часа, в четвъртък до 9 часа, а ако не се стигне до някакво развитие по исканията им в петък са готови да затворят пътя безсрочно, каза инж. Тенчо Кайряков, председател на инициативния комитет организиращ протестите в Обручище.

"Каним всички, които са минали по този път и са изкривили джанти, пукнали гуми, ударили стъкла и други, да дойдат да ни подкрепят. Ние ходим из дупките, трошим колите си, не стига, че се тровим, че се давим, остава и на пътя да направим някоя бела", каза Кайряков.

Пътят от Гълъбово до Медникарово и Мъдрец не е ремонтиран основно от построяването му през 1979 г. Дневно през отсечката преминават над 1200 автомобили, автобуси с работници и тежкотоварни камиони. 

"Не искаме да стане ситуация като тази в Своге, защото ако се обърне някой автобус на надлеза не ми се мисли, мъчим се да изпреварим най-лошото", каза Кайряков. Това не е първият протест на жителите, досега обаче не са предприети действия за пълноценен ремонт на пътя.

До този момент по отсечката са правени само частични ремонти и кърпежи на дупките. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Севдалина Лазарова

Старозагорският окръжен съд освободи едната от задържаните за нелегалния хоспис в Ягода, трима са с парична гаранция

Старозагорският окръжен съд отмени наложената от Районен съд - Казанлък мярка "задържане под стража" и освободи от ареста Севдалина Лазарова, едната от шестимата задържани за нелегалния дом в с. Ягода. Определението не подлежи на обжалване или протест и..

публикувано на 18.06.25 в 21:55

Спасиха три 13-годишни деца в Сливенската планина след спускане с велосипеди

Акция по издирване и сваляне от Сливенската планина на трима 13-годишни велосипедисти завърши благополучно този следобед. Децата са се качили с лифта в планината, след което са започнали спускане по източните склонове, но в последствие губят пътеката и..

публикувано на 18.06.25 в 18:00
Димитър Димитров

Пуснаха под гаранция двама от обвиняемите за Дома в Ягода

Пуснаха под парична гаранция от 3 хил. лв. двама от обвиняемите за стопанисването на незаконния Дом за възрастни хора в Ягода. Единият от тях е 36-годишния Димитър Димитров. Той се води съсобственик на фирмите, свързани с хосписа и т.нар стаи..

публикувано на 18.06.25 в 17:52

Обвиненият за нелегалния дом за възрастни хора в село Ягода остава в ареста

Окръжен съд - Стара Загора потвърди мярката за неотклонение на 62-годишният Валентин Желев. Той остава в ареста, реши тричленен съдебен състав. Валентин Желев е сочен за организатор на схемата с нелегалните домове в село Ягода.  По-рано з ащитата на..

публикувано на 18.06.25 в 16:44

В Ямбол ще се проведе Регионалният етап на XIII Национален събор на народното творчество в Копривщица

Регионалният етап на XIII Национален събор на народното творчество в Копривщица ще се проведе на 22 юни в Ямбол.  Откриването ще бъде от  09:30 часа в Градския парк, на сцената до шадравана. В програмата са включени 21 групови и индивидуални..

публикувано на 18.06.25 в 16:35

Валентин Желев остава в ареста

Окръжен съд - Стара Загора потвърди мярката за неотклонение на 62-годишният Валентин Желев. Той остава в ареста, реши тричленен съдебен състав. Валентин Желев е сочен за организатор на схемата с нелегалните домове в село Ягода.  По-рано з ащитата на..

публикувано на 18.06.25 в 16:33
Атанас Зафиров се срещна с областния управител на Стара Загора Неделчо Маринов

Атанас Зафиров: Много хора са си затваряли очите за престъпленията в Дома в Ягода

Държавата и целия Министерски съвет е ангажиран с казуса около незаконните домове за възрастни и особено случаят в село Ягода и ще се направи всичко възможно истината да стигне до българските граждани. Това заяви в Стара Загора зам.-министър..

публикувано на 18.06.25 в 15:53

Трима възрастни от нелегалния дом в село Ягода са все още в болница

Все още 3-ма  от изведените 75 души от "дома на ужасите" в мъглижкото село Ягода са настанени в УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович" в Стара Загора. "Един от тях вече е в добро състояние и до дни ще бъде настанен в някой от социалните домове", съобщи..

публикувано на 18.06.25 в 15:21

Светослав Колев: Община Стара Загора се подготвя за еврото

Община Стара Загора отчита своя напредък и готовност във връзка с очакваното приемане на еврото от 1 януари 2026 г. За целта е създадена специализирана работна комисия, която заседава регулярно под ръководството на Светослав Колев, заместник-кмет с..

публикувано на 18.06.25 в 15:05

Защитата на Валентин Желев, обвинен за ужаса в село Ягода, поиска по-лека мярка

Тричленен съдебен състав на Окръжен съд Стара Загора гледа на втора инстанция мерките за неотклонение на обвинените за нелегалния старчески дом в село Ягода. Заседанията са открити и се провеждат при засилен медиен интерес. Защитата на обвиняемия..

публикувано на 18.06.25 в 14:57