Рязък скок на заразените с COVID -19 отчитат от Регионалната здравна инспекция – Стара Загора в областта, като за изминалото денонощие положителните случаи са 621, а заболеваемостта вече е над 1000 на 100 хил. население. Това съобщи за Радио Стара Загора д-р Таня Перчемлиева директор дирекция „Надзор на заразните болести“ в РЗИ – Стара Загора и допълни, че предстои да бъдат обсъдени мерки на предстоящия областен щаб.
Все още има свободни легла в ковид отделенията в лечебните заведения на територията на областта, като заетостта е на 85%, но през последните дни се увеличава натовареността в интензивните сектори. При необходимост всяка една от болниците има възможност за разкриване на допълнителни легла, каза още д-р Перчемлиева.
Изключително утежнена е обстановката в учебните заведения, като на ден се карантинират между 10 – 12 паралелки на територията на областта.
Остава нисък интересът към ваксинация в област Стара Загора, като хората със завършен ваксинационен курс да 69 945, а поставените бустерни дози са 20 171.
Липса на интерес има и при ваксинацията на децата от 5 до 11 години, като до момента в цялата област са ваксинирани едва 8 - 10 деца.
Пожарът в Сакар планина, който пламна вчера в ранния следобед, е потушен. Въпреки че беше локализиран снощи късно, на място са останали четири екипа пожарникари, които дежурят. Унищожени са 2 800 дка горски фонд, както и 200 дка житен блок, от който са..
Днес в 5:42 часа у нас започна астрономическото лято, когато е и лятното слънцестоене, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Продължителността на деня е 15 часа и 19 минути и това е най-дългият ден в годината. През лятото на..
Тази вечер в град Стралджа ще се проведе фестивалът „Фолклорна магия под звездите", посветен на Деня на българския фолклор - 22 юни. Препоръчително е облеклото да включва традиционни народни носии, характерни за тракийската област. Празникът ще започне в..
За четвърта година Стара Загора е домакин на фестивала Доктор Рок. На сцената на Античният форум „Августа Траяна“ на 21 и 22 юни, ще се съберат рокаджии и групи от цялата страна, като условието е в тях да има поне един лекар, разказа Деян..
Днес ще преобладава слънчево време, преди обяд по-значителна облачност ще има над Централна Северна България и Средногорието, където все още на отделни места ще превалява дъжд. В следобедните часове главно над югозападната част от страната ще се..
Подготовката на България трябва да бъде ориентирана преди всичко към сигурността на българските граници. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова по повод информацията, че Върховният комисариат на ООН за бежанците предупреждава за евентуална бежанска..
Детската градина в село Стефан Караджово ще бъде изцяло обновена с финансовата подкрепа на Държавен фонд „Земеделие“. По проекта ще бъдат реализирани енергоспестяващи мерки, включващи: основен ремонт на покрива, подмяна на старата дограма, изграждане на..
Голям пожар пламна днес следобед в Сакар. Гори между селата Васково Момково и Йерусалимово. Огънят е тръгнал от житен масив до село Момково. По предварителна информация в пламъци се обхвани стотици декари. Над нивата има далекопровод, но все още не е..
Стара Загора е домакин на третото издание на фестивала „Бедечка фест: На зелено“. От днес до 22 юни са предвидени много събития на две сцени в парк „Бедечка“ с музика, спорт, кино, пърформанси, граждански дискусии, симпозиум по дървопластика, лов за..
За поредна година Областна администрация Стара Загора бе домакин на тържествена церемония по връчване на награди на учащи от областта, взели участие на Европейската олимпиада по статистика за ученици. Представители на област Стара Загора бяха..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net