Непроменена, въпреки поскъпването на различни консумативи, ще остане в следващите два месеца цената на хляба в Старозагорско, заяви в интервю за Радио Стара Загора Гергана Димитрова, управител на "Хлебопроиводство СЗ".
"В рамките на 3 месеца завишението на основни консумативи за производството на хляб е завишено с 30 до 40 процента. Най-драстично е повишението при солта, маята, сериозно увеличение се наблюдава и в цената на водата, която пък е доста силно перо в себестойността на хляба. Високата инфлация е причината за това цената на насъщния да не може да поевтинее повече от 20-те процента, които от началото на юли правителството премахна като данък добавена стойност за брашно и тестени изделия.
"Половината от себестойността на хляба е брашното. Цената му в момента регистрира спад, освен това консумативът също е с нулева ставка на данък добавена стойност. Това, в комбинация с компенсациите за скъпия ток, ще позволи на дружеството да задържи цената на насъщния в Старозагорско през следващите един - два месеца", коментира Гергана Димитрова. Дружеството, което управлява тя държи около 40 процента от пазара на хляб в Старозагорско.
Какво още каза управителят на "Хлебопроизводство СЗ" - чуйте от прикачения звуков файл.
На този етап не се предвижда ремонт на кабинета - каза пред журналисти в Хасково премиерът Росен Желязков. Коментарът му идва след поисканата от две браншови организации оставка на министъра на земеделието Георги Тахов. " Знаете, че обикновено исканията..
Старозагорската опера открива своя нов творчески сезон с операта „Фауст” от Шарл Гуно. На 17 октомври от 19:00 часа спектакълът ще бъде дирижиран за първи път на старозагорска сцена от маестро Григор Паликаров. В ролята на младия Фауст..
Близо 1500 избиратели ще застанат пред урните тази неделя, за да изберат кмет на най-голямото старозагорско село – Хрищени. От пресцентъра на Община Стара Загора съобщават, че са предприети всички необходими действия за безпроблемното протичане на..
Окръжният съд в Стара Загора осъди 38-годишния В. Д. на 15 години лишаване от свобода при първоначален строг режим. От присъдата се приспада времето, през което подсъдимият е бил задържан под стража. Съдът признава мъжа за виновен, че на 6 май 2023 г...
Договорът на Община Стара Загора със сметопочистващата фирма е в сила до април - май 2027 година, но не сме доволни от работата ѝ, заяви ресорният заместник-кмет Радостин Танев в ефира на Радио Стара Загора. "През последния месец и половина - два има..
Емблематичните дни на музиката „Проф. Недялка Симеонова“ ще се проведат от 16-ти до 19-ти октомври в голямата концертна зала на обновеното читалище „Заря-1858“. Програмата на юбилейното 50-то издание представиха на пресконференция заместник-кметът на..
Министър-председателят Росен Желязков и европейският комисар по въпросите на земеделието и храните Кристоф Хансен ще открият реконструирания Магистрален канал, част от напоителна система „Тракиец“ в Област Хасково. В откриването на съоръжението,..
В Пловдивския районен съд продължава делото срещу Георги Георгиев , обвинен за упражнено насилие над Дебора Михайлова от Стара Загора. На предишното заседание през септември бяха разпитани трима свидетели. Днес се очаква за разпит пред съда да..
Атмосферното налягане е малко по-високо от средното за месеца - бавно ще се повишава. Днес облачността над страната ще е променлива, на места намаляваща по-често до предимно слънчево. Значителна ще е над западната половина от страната, но само на отделни..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net