Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В девет новозагорски села общината ще рехабилитира улици за един милион

Снимка: Кристина Русева

  Община Нова Загора ще рехабилитира част от уличната мрежа в девет от 31 села в общината с предвидените в бюджета 1 млн. лв. Това са селата Прохорово, Съединено поле, Ценино, Питово, Събрано, Научен, Караново, Загорци и Любенова махала.

  Ремонтът на улиците по места върви с подмяната на водопреносната мрежа, където е възможно. "Дори, където е възможно се изчаква подмяната на тръбите от водния оператор, защото остарелите водопроводи често предизвикват аварии. Предстои частичната подмяна на водопреносната мрежа в селата Любенова махала и Научен", разясни политиката по ремонтите на общината Захариева. Тя изрази съжаление, че заради икономическата криза, малкия човешки ресурс и недостатъчните финансови средства на ВиК дружеството обновяването на водопреносната мрежа върви с много бавни темпове.

   "След ремонтираните детски заведения в селата Богданово, Еленово, Съединено поле и Коньово, предстоят ремонти и на детските градини в Караново, Дядово и Любенец. Приключиха малките ремонти на детските градини в общинския център", съобщи кметът Галя Захариева.

 Чуйте интервю с кмета на община Нова Загора Галя Захариева по темата  в звуковия файл.



   



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Зам.-кметът Павлина Делчева представя пред младежи първото родно фентъзи

До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..

обновено на 26.02.25 в 16:50

Ямбол отбелязва на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града

С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..

публикувано на 26.02.25 в 16:26

Окръжен съд – Стара Загора се включи в кампанията за борба с тормоза в училище

В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..

публикувано на 26.02.25 в 16:17

Откриха традиционната изложба конкурс "Баба Марта бързала, мартенички вързала“

С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита  изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“.  Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..

публикувано на 26.02.25 в 16:02

Ограничават транзитното движение през „Шипка“ заради 3 март

Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..

публикувано на 26.02.25 в 15:46
д-р Неделчо Тотев

Болниците не приемат предложения механизъм за контрол на преразходите

Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...

публикувано на 26.02.25 в 15:45

Дискусия за единството на Европа и Балканите чрез знание се проведе в БТА - Стара Загора

Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..

публикувано на 26.02.25 в 15:38

Стара Загора се включва в Деня за борба с тормоза в училище

Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора.  Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..

публикувано на 26.02.25 в 15:06

С две постановки Хасково отбеляза Деня срещу тормоза в училище

„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..

публикувано на 26.02.25 в 14:51

Деца от 16 детски градини, 15 училища и два специални центъра за подкрепа участваха в традиционната изложба конкурс на ЦПЛР в Стара Загора

С весела детска забава в навечерието на един от най-обичаните пролетни празници бе открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала". Фоайето на Община Стара Загора пламна в бяло и червено, благодарение на усърдието и фантазията на деца..

публикувано на 26.02.25 в 14:25