В Регионалната здравна каса в Стара Загора няма информация за това колко души на територията на областта имат право на безплатни профилактични прегледи, съобщи в интервю за Радио Стара Загора директорът на институцията доктор Жулиета Здравкова.
Според експерта подобна информация би била от полза за здравните власти, а за да е налична тя, би могло да се направи по-подробен анализ съвместно с Регионалната здравна инспекция по изготвянето й
През миналата година 88 000 здравноосигурени лица на територията на областта са се възползвали от правото си на профилактични прегледи, съобщи още доктор Жулиета Здравкова. По Закон, неявяването на профилактичен преглед в рамките на година, се санкционира с глоба от 50 до 100 лева, а при повторение санкцията е по-висока.
По данни на Регионалната здравна инспекция в Стара Загора за периода септември – 2022-ра – юли 2023-та няма наложени глоби за неявяване на профилактични прегледи.
Няма и постъпили сигнали от общопрактикуващите лекари в Регионалната здравна каса за здравноосигурени лица, които не са се възползвали от правото си на безплатни прегледи, уточни директорът на Здравната каса в Стара Загора .
Цялото интервю с директора на РЗОК - Стара Загора доктор Жулиета Здравкова, можете да чуете в прикачения файл
Частично бедствено положение ще бъде въведено днес в община Хасково заради пожара, който избухна вчера край село Момино. Това съобщи заместник-кметът на общината Динко Тенев, цитиран от БТА. Пламъците обхванаха вчера следобед горски площи и земеделски..
Днес влиза в сила изискването за двойно изписване на цените на стоките и услугите у нас - в лева и евро. С последните промени в Закона за приемане на еврото беше записано, че до 8 октомври търговците няма да бъдат глобявани, ако правилото не е спазено...
Нов пожар избухна днес в следобедните часове в община Хасково, в землището между селата Момино и Елена, съобщиха от областна администрация. Пламъците вече навлизат в горски терен, а ситуацията се развива динамично. Горят смесена гора, сухи треви и храсти...
Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция". С това решение днес от ареста в Стара..
До края на август в петък и неделя ще се ограничава движението на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала „Тракия“ в участъка между София и Стара Загора, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Мярката се предприема предвид..
Международният младежки център, с подкрепата на Община Стара Загора, организира празнично събитие под мотото „Младежите – звездите на бъдещето“, посветено на активните и социално ангажирани млади хора и вдъхновено от едно от най-зрелищните..
206 са свободните места за осмокласници в област Сливен. Те са разпределени в 34 от общо 52 съгласувани по държавния план-прием паралелки. В момента тече четвърти етап на класиране, резултатите от което ще са ясни до дни. Това съобщи за Радио..
Осем души дариха кръв в днешната поредна съвместна кръводарителска акция на Районния център по трансфузионна хематология – Стара Загора и Международния младежки център в града. Инициативата се проведе под мотото „Сподели силата си, дари кръв“ в..
Продължават усилията за овладяване и локализиране на пожара в Сакар в общините Харманли и Любимец. Огънят вече обхвана 30 хил. дка територия. Това съобщи директорът на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар..
В рамките на инициативите на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН) и Комисията за детето към Община Болярово, бяха извършени проверки на търговските обекти в населените места на територията на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net