В Районна прокуратура – Стара Загора се ръководи разследване за извършено престъпление за нанесена с огнестрелно оръжие телесна повреда на 32-годишен мъж в Гълъбово, съобщават от прокуратурата.
Сигналът за инцидентът е получен на 15.09.2023 г. в 23,05 ч. в РУ-Гълъбово, че до стената на язовир „Розов кладенец“ в гр. Гълъбово три лица са нападнати от С.А., на 32 г., и е бил произведен изстрел с личното и законно притежавано огнестрелно оръжие – пистолет, на Т.Т., на 57 г. Пристигналият на място полицейски екип констатирал, че С.А. е прострелян в областта на корема. Той е бил транспортиран до болнично заведение, където е извършена оперативна интервенция. С.А. е с фрактура на таза и нараняване на корема.
Незабавно е започнало извършването на действия по разследването - оглед на местопроизшествието и са разпитани 6 свидетели, 5 от тях очевидци на деянието. Свидетелите дават противоречиви свидетелски показания, от които на този етап от разследването не може да се направи несъмнен извод за механизма на извършване на престъплението. Налице са показания за настъпил конфликт и сбиване преди прострелването на пострадалия. Назначени са и три химични експертизи за барутнитие частици по дрехите на пострадалия и от ръцете на С.А. и Т.Т. . По-късно в днешния ден се очаква да бъдат изготвени заключенията на балистичната и химичните експертизи от натривките за барутни частици.
Наблюдаващият прокурор е дал указания за изготвяне на съдебно медицинската експертиза след получаване на допълнителна медицинска документация и специфични изследвания на пострадалия С.А. след извършената оперативна намеса. Да се разпита в процесуалното качеството на свидетел и пострадал С.А. относно всички обстоятелства, свързани с предмета на доказване по делото. Да бъде извършено освидетелстване по отношение пострадалия, като се установи има ли следи върху ръцете от нанесени юмручни удари. С цел установяване наличието на дактилоскопни следи върху предадения с протокол пистолет, да се назначи дактилоскопична експертиза. Да се установят служителите на „Бърза помощ“, които са посетили местопроизшествието. Да се разпитат в качеството на свидетели относно случилото се, каква медицинска помощ са указали и на кого. Да се извърши повторен разпит на част от свидетелите. Да се назначи съдебномедицинска експертиза за установяване на характера на телесната, допълват още от държавното обвинение.
Десетки протестиращи на Подбалканския път, в района на казанлъшкото село Дунавци, блокираха движението. Протестиращите искат референдум за запазване на българския лев. Малко след 16:00 часа те пробиха блокадата на полиция и жандармерия и..
Шест проекта на Община Тунджа са одобрени по Националната кампания „Чиста околна среда“ на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда (ПУДООС). За одобреното финансиране от 81 150, 94 лв., съобщи на страницата си във..
Изложба „Накитите през вековете" беше открита в Регионалния исторически музей „Д-р Симеон Табаков" в Сливен. В експозицията са изключителни образци на ювелирното изкуство – от древността до началото на ХХ в. от фонда на музея. Една част от накитите са..
През следващата седмица - от 19 до 23 май, между 8 ч. и 17 ч. движението при 115-и км на път II-55 Нова Загора - Полски Градец ще е двупосочно в една лента. Промяната в организацията на движение е за полагане на нова асфалтова настилка в участък с..
Маскиран мъж откри стрелба в полунощ край дискотека между Хасково и Димитровград. Към момента полицията издирва нападателя, който след стрелбата се е изнесъл към Димитровград, потвърдиха от ОД на МВР- Хасково. Мъжът спрял с автомобила си до чешма на..
Занаятчийското изложение в Казанлък тази година ще бъде открито на 19 май (понеделник) и ще продължи до 8 юни, съобщиха от местната администрация. В него ще се включат почти 130 занаятчии и търговци , като 65 от тях са от община Казанлък, а останалите..
Днес ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове, главно над планинските райони ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотрайно. Ще духа слаб, в Северна България - умерен вятър от запад, но вечерта ще се..
Три брадати лешояди бяха пуснати символично в Сливенската планина, след което те бяха пренесени на мястото в специално изкуствено гнездо. Официалното събитие се състоя в крепостта „Туида“ в Сливен. Лешоядът Балкан е излюпен в спасителния център на „Зелени..
Три млади брадати лешояди ще бъдат освободени в дивата природа на Сливенския балкан. Това се прави за първи път, след като последната птица в страната е намерена мъртва в началото през 1972 година в Природен парк „Сините камъни". Освобождаването на..
Европейската нощ на музеите в Сливен ще бъде официално открита от 18.00 часа със съвместна винилна изложба на Регионален исторически музей „Д-р Симеон Табаков" и Музей на текстилната индустрия под надслов „120 години музей в Сливен". Тя ще бъде..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net