Един от обществено значимите проекти на община Любимец, свързан с изграждане и асфалтиране на основните алеи в гробищния парк, приключва до дни. Фирмата изпълнител ще завърши полагането на основния пласт асфалт и ще започне монтирането на ново осветление. Проектът е финансиран от Програмата за развитие на селските райони.
Това е първият етап от обновяването на гробищния парк, благодарение на който мястото придобива не само по-чист и естетичен вид, но и предлага по-лесен достъп за хората в неравностойно положение.
Вторият етап на подобряване на условията в парка, който ще започне през следващата година, ще бъде свързан със строителството на нов траурен обреден дом и паркинг. Те ще бъдат изградени в празното пространство на новата гробищна част.
Плановите ремонти са поредната изпълнена дейност, заложена в капиталовата програма за тази година от екипа на общината.
С ден на отворените врати Астрономическата обсерватория „Юрий Гагарин“ в Стара Загора отбелязва Международния ден на авиацията и космонавтиката. Програмата, която са подготвили от екипа на обсерваторията ще продължи до 17 часа. От екипа на..
В навечерието на светлите великденски празници - на 16 април, Велика Сряда, от 19.00 часа Държавна опера-Стара Загора ще поднесе на своите почитатели рядко изпълняваната Меса в Ре мажор от Антонин Дворжак. Превърналия се в традиция Великденски..
От понеделник започва премахването на опасна растителност и сухи дървета покрай общинския път от Околовръстния път на Стара Загора до село Хрищени и от Хрищени до село Колена, информират от общинския пресцентър. Целта е да се обезопаси..
Двама мъже, на 24 и 23 години са задържани от полицията след сигнал, че са заплашвали с колове и брадва 55-годишен жител на старозагорското село Стрелец, информират от пресцентъра на полицията. Сигнал за инцидента е получен вчера в Първо районно..
Лекция „Опазване на биоразнообразието на природен парк „Сините камъни“ ще се състои на 1 1-и април от 18:00 часа във фоайето на Радио Стара Загора. Екологът Елена Стоева от „Зелени Балкани“ ще разкаже за научните изследвания и дейностите по..
Четири са пътните участъци в област Стара Загора, които са определени от Пътната агенция като рискови в публикуваната карта от общо 36 опасни райони с концентрация на пътните произшествия. Според данните на агенцията три от тях са на пътя Стара..
Град Мъглиж отбелязва своя празник на Цветница. Програмата започва още от петък и е наситена с концерти с участието на любими български изпълнители, разказа кметът на общината д-р Душо Гавазов. В петък от 17,30 часа в центъра на града ще гостува..
Около 100лв. ще ни струва тази година Великденската трапеза, при 137лв. за миналата година. Агнешкото месо към момента тръгва на цени като 2024г. между 24-30лв. за килограм, каза за Радио Стара Загора Владимир Иванов – председател на ДКСБТ. А..
Искане да бъдат предприети спешни мерки за обезопасяване на жп линията, която преминава през град Казанлък, отправи групата съветници на БСП в Общинския съвет до Александър Вецков, генерален директор НК “Железопътна инфраструктура“. Конкретното..
Кампания за събиране на опасни битови отпадъци се провежда в петък в Казанлък. До 16 часа всеки може да ги предаде на бул. „Княз Александър Батенберг“ № 1, зад Универмага, съобщават от пресцентъра на община Казанлък. В разкрития пункт..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net