Извънредно заседание на Общинския съвет на Стара Загора се проведе днес. За по-малко от час общинските съветници разгледаха и гласуваха 4 точки, по-важната от които беше утвърждаването на Общинската транспортна схема.
Съветниците отмениха свое решение, прието на сесията през юли, касаещо промяна на предназначението на няколко имота от земеделска в горска територия. Причината да бъде преразгледано и отменено въпросното решение е, че беше върнато от областния управител като незаконосъобразно.
По-голяма дискусия предизвика точката за приемане на новата общинска транспортна схема, която влиза в сила вероятно от септември. Тя предвижда промяна на маршрути и откриване на нова автобусна линия с цел оптимизация и постигане на по-голяма ефективност на транспортното обслужване. Очакванията са да повиши използването на обществения транспорт и да намали трафика в централната част.
„Постарали сме се да бъдем максимално внимателни, когато сме правили маршрутите и маршрутните разписания. Естествено е в течение на времето да видим в реална обстановка дали ще възникнат проблеми", отбеляза ресорният зам.-кмет Радостин Танев.
Трета точка от дневния ред, по която съветниците трябваше да вземат решение, беше относно заявление, постъпило от Асоциация „Прозрачност без граници“ по Закона за достъп до обществена информация. Искането е във връзка с ежегодния анализ, който прави Асоциацията за индекса на прозрачност на местните власти в страната.
С гласовете на всички присъстващи 47 съветници беше приета и последната четвърта точка от дневния ред. По нея съветниците трябваше да дадат разрешение за изработване на подробен устройствен план за проектиране и изграждане на ул. ,,Георги Байданов‘‘ и продължение от кръговото на ул. „Капитан Петко войвода“ до свързването с бул. „България“.
Повече за заседанието на Общинския съвет на Стара Загора може да чуете от репортажа в звуковия файл:Тежка катастрофа със загинал човек е станала на пътя Стара Загора - Казанлък край разклона за Мъглиж . Сигналът за инцидента е получен в 19:30 часа, съобщават от пресцентъа на полицията. Пътят в района на местопроизшествието временно е..
По традиция, в деня на националния празник на България, служители на Държавно горско стопанство – Казанлък раздаваха фиданки на всеки, който се отправи към Паметника на свободата на връх Шипка. Горските посрещаха посетителите с табела с послание:..
Образованият човек осъзнава свободата като отговорност. Това коментира в интервю за Радио Стара Загора министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който беше гост в предаването „Час Пик“ навръх Националния празник на страната...
Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. Големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и..
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ...
Хиляди старозагорци се включиха в пренасянето на 300-метровия национален флаг до Мемориалния комплекс „Бранителите на Стара Загора“. Традицията се провежда от 2014 г. и в нея се включват все повече гости и от други градове. Шествието днес беше водено..
Стотици граждани се стекоха на централния площад, за да честват Националния празник в Димитровград. С тържествен ритуал по издигане на националното знаме на България на централния площад започнаха официалните чествания..
Над 50 килограма наркотици, включително близо 24 кг кокаин и малко над 27 кг синтетичен канабиноид MDMB-4en-PINAKA - са открити при проведени съвместните оперативни действия от ГД „Борба с организираната престъпност“, ГД „Гранична полиция“ и Агенция..
С тържествена церемония, празнично шествие и благодарствен молебен беше отбелязан националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението. В тържественото честване се включиха военни..
Историческият връх Шипка е център на тържествата за националния ни празник. Въпреки лошото време за честването на 147-aта годишнина от Освобождението множество хора от двете страни на Балкана се стекоха в подножието на Паметника на свободата, на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net