Досегашните заключения от българското разследване на миналогодишния атентат на летище Бургас съвпадат с израелските. Това каза в интервю за предаването "Събота 150" по "Хоризонт" посланикът на Израел в България Шаул Камиса-Раз:
„България направи много важни стъпки: първо, достигането до много категорични, ясни данни относно конкретните извършители на това нападение, но разбира се, и достигането до извода, че "Хизбула" е организацията, която изпрати тези терористи. Ние доказахме в Израел, че и иранците са свързани с това нападение също така. Доколкото знам следствието в България не е приключило. То продължава и вярвам, че не е далеч денят, в който следствените действия ще прераснат в съдебен процес.“
Дипломатът изрази надежда, че следващото българско правителство, което трябва да бъде съставено след утрешните избори, ще работи за включване на организацията "Хизбула" в списъка на ЕС с терористични организации.
Парламентът ще заседава извънредно днес от 13:00 часа. В програмата им е предвиден парламентарен контрол с участието на 8 министри. Министърът на културата Мариaн Бачев ще отговаря на въпрос за скандала с появата на руската посланичка на откриване на изложба на 6 март. Явор Божанков пита дали Елеонора Митрофанова е имала покана и защо не е обявен..
Няма противоречия в коалицията „Продължаваме промяната - Демократична България“, това заяви в Бургас акад. Николай Денков. Той посочи, че двете политически формации работят заедно вече години наред и всичко останало като коментари за неразбирателство между тях са опити за създаване на интрига. Денков посети днес и Поморие. Като..
Ивайло Мирчев и Божидар Божанов бяха избрани за съпредседатели на "Да, България". Двамата получиха 443 гласа от делегатите на четвъртата национална конференция, което означава, че за тях са гласували 66% от партийните активисти. Делегатите приеха в устава да бъде записана опцията за съпредседатели. На последвалото гласуване определиха партията да се..
2,5 милиарда лева са осигурени по новата Национална програма за енергийна ефективност на жилищни сгради. Средствата са с 500 милиона повече от осигурените за предходната програма. В Бургас премиерът Росен Желязков предостави документите на първия блок, който се санира по новата програма. В морския град 30 блока ще бъдат санирани със средства по..
Във втория ден от своето посещение в Бургас, министър-председателят Росен Желязков ще участва в официалния старт на новата кампания за саниране в града. Събитието ще се състои от 10 часа пред бл. 4 в ж.к. "Меден рудник", където ще бъдат инспектирани дейности по внедряване на мерки за енергийна ефективност. По време на посещението си премиерът ще..
С решение 241 на Министерски съвет от днес Бургас е с нов областен управител. Владимир Крумов сменя досегашния - проф. Мария Нейкова. Крумов бе заместник на проф. Нейкова, на Пламен Янев и на Вълчо Чолаков през двата му мандата. Владимир Крумов е с висше икономическо образование. Общински лидер на ГЕРБ в Карнобат от 2012 г. до 2023 г.
Първите 100 дни от работата на коалиционното правителство отчете премиерът Росен Желязков в началото на заседанието на кабинета. Приета управленска програма, приетият бюджет на държавата и успешното преминаване през двата вота на недоверие отчете той, но поиска от министрите да имат добра комуникация с обществото. С историческата препратка, че в не..