Един от осъдените за катастрофата в местността Бакаджика край Ямбол е поредният окончателно признат за виновен, който не е в затвора и се укрива от изтърпяване на присъдата си. Това разказаха пред БНТ роднини на загиналите при жестокия инцидент. Става дума за Слави Славов - собственика на автобуса без спирачки, прегазил 16 души през 2009 г. От МВР са отговорили, че са предприели всички мерки за издирването на изчезналия. През март 2012 г. върховният съд потвърди 10-годишните присъди на Славов и Господин Господинов. Вторият е шофьорът на автобуса. За него роднините на жертвите разказаха, че е разпродал всичко, за да не могат да търсят обезщетения от него. Мъжът е влязъл в затвора, където починал. Тежкото произшествие стана по време на събор за Спасовден заради неизправния автобус "Чавдар". Преди инцидентът рейсът е минал технически преглед, според който е изправен. БНТ разказа, че собствениците на пункта за технически прегледи са регистрирали нов и до днес продължават да работят. |
Спад в общия брой на катастрофите в Сливенска област за третото тримесечие на 2025 година, но увеличение на загиналите и ранените, бе отчетено по време на заседанието на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата. Общо за отчетеното тримесечие пътнотранспортните произшествия намаляват до 151 при 174 за същия период на..
Активна подготовка по дисциплините "Специална тактика", "Полицейска лична защита" и "Тактика на бойната стрелба" се провежда от служителите в сектор "Специални тактически действия" към ОДМВР Бургас. Със съдействието на Община Бургас на територията на Авиомузей - Бургас протекоха занятия по придвижване, проникване и овладяване на няколко типа..
Представител на ЛРС „Странджа“ – Болярово участва в регионалната среща на Съюза на ловците и риболовците в България, която се проведе в Ямбол. Форумът събра председатели на ловни сдружения, членове на управителни съвети и щатни служители от Котел, Болярово, Айтос, Сунгурларе, Елхово, Стралджа, Твърдица и Ямбол. Община Болярово бе представена от..
28-годишен криминално проявен бургазлия, който от месеци се укрива от привеждане в затвора, е задържан от служители на сектор „Криминална полиция“ при Четвърто районно управление – Бургас. Мъжът е открит в квартира в махалата на к-с „Меден рудник“, след като дълго време е сменял местата за нощувка и е действал конспиративно, за да избегне изпълнение на..
Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с възстановяване на имот в комплекса са извършени при пълно спазване на закона, посочват от акциоерното дружество, след като Бургаският окръжен съд не прие претенцията на фирмата, която години наред е използвала терена като частен паркинг към хотел. На първа инстанция е отхвърлен изцяло искът за обявяване на..
Окръжният съд в Бургас наложи мярка „задържане под стража“ на мъж, обвинен в притежание на наркотици с цел разпространение. По данни на прокуратурата мъжът е държал синтетични канабиноиди, разпределени в около 40 найлонови пликчета. Т ой е задържан при специализирана полицейска операция на 20 ноември тази година в момент на продажба в дома му...
От 1 януари до 13 октомври при проверките на Пътната полиция са установени над 7600 случаи на употребили алкохол водачи и над 2400 случаи на употреба на наркотични вещества. При проведената последна акция на полицията не са установени случаи на употреба на алкохоли наркотици от водачите на автобуси. от Конфедерацията на автобусните превозвачи..
Спад в общия брой на катастрофите в Сливенска област за третото тримесечие на 2025 година, но увеличение на загиналите и ранените, бе отчетено по време на..
Представител на ЛРС „Странджа“ – Болярово участва в регионалната среща на Съюза на ловците и риболовците в България, която се проведе в Ямбол. Форумът..
Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с възстановяване на имот в комплекса са извършени при пълно спазване на закона, посочват от акциоерното..