Повечето партии обещават в тази предизборна кампания увеличаване на пенсиите , но това не е изпълнимо според хората от малките населени места. Корупцията и престъпността са други от темите, които вълнуват жителите на Тръстиково, показа наша репортерска проверка
"...Да се направи да има промяна ...не се усеща, че има промяна...Сигурно пои-малко да крадат, корупция да няма...
Верен точен отговор нямам, ама трябва да има промяна, младите хора избягаха в други държави...Много лъжат, много лъжат, нищо няма, лъжат...ако съм на мястото на младите хич няма да отида да гласувам... Само преди месец и нещо едната от партиите искаше да увеличи пенсиите на нас, пенсионерите. Нямаше пари!
А сега къде намериха пари за 500 лева и за работна заплата 1 500 - това не е ли жива измама и лъжа, но като гражданин съм задължен да отида да гласувам."
чуйте репортажа на Десислава Златева в звуковия файл

Въпросът за запазването на рафинерията в Бургас изисква не само политически, но и национален консенсус. Позицията е на вицепрезидента Илияна Йотова по повод приетите вчера законодателни промени, с които разширява правомощията на особения търговски управител в рафинерията на "Лукойл“. НС прие и на второ четене промените в закона за правомощията на..
Какво предстои за България между съмненията за национализация на "Лукойл" и проектобюджет, наречен от мнозина "влакче на ужасите", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Николай Стоянов , журналист във вестник "Капитал". 30 секунди за един текст в Комисията по енергетика "Наистина беше много светкавична енергийна комисия. Както и..
НС одобри на първо четене промените в Закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, с които се увеличават правомощията на особения управител на рафинерията "Лукойл" в България. За гласуваха 130 депутати от ГЕРБ-СДС, "ДПС - Ново начало", БСП, ИТН, нечленуващите в парламентарна група и 1..
Управляващите са внесли тази сутрин в парламента промени в Закона за административното регулиране на икономически дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, които се отнасят до въвеждане на фигурата на особения търговски представител в "Лукойл" - България. Вносители са депутати от "ДПС-Ново начало", ГЕРБ-СДС, "Има такъв народ" и..
Европейската комисия официално реши да спре част от втория транш по Плана за възстановяване и устойчивост на България в размер на 214 544 232 евро. Причината - страната ни не е изпълнила ключова антикорупционна реформа за създаване на реално независим антикорупционен орган. В решението на Комисията от 3-ти ноември се посочва, че законът за новата..
По решение на премиера Росен Желязков и на вицепремиера Томислав Дончев днес няма да се проведе свиканото заседание на Националният тристранен съвет за обсъждане на проекта на бюджет за следващата година. До ситуацията се стигна след като бизнесът бойкотира заседанието заради предлаганите параметри определени като левичарски и заради липсата на диалог..
Европейската комисия реши да удържи 215 милиона евро от второто плащане по Плана за възстановяване и устойчивост на България, съобщиха за БНР от Комисията. Страната ни ще получи 439 милиона евро. Удържането на част от плащането е във връзка с неизпълнение на ключовия етап за реформиране на Антикорупционната комисия, поясниха от Комисията. България..
НС одобри на първо четене промените в Закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, с..
Европейската комисия официално реши да спре част от втория транш по Плана за възстановяване и устойчивост на България в размер на 214 544 232 евро...
Какво предстои за България между съмненията за национализация на "Лукойл" и проектобюджет, наречен от мнозина "влакче на ужасите", коментира в..