Осем общински жилища ще бъдат разпродадени на обитателите им, ако се приемат докладните, внесени от администрацията на утрешната сесия на местния парламент. Ще бъдат ликвидирани и пет съсобствености, алармира общинският съветник Евгений Мосинов. Той посочи, че тема номер едно за червените на утрешната сесия ще е жилищната политика на общината.
"Имаме ли ресурс да посрещаме желаещите да се настанят в общински жилища. В момента официално от общината се твърди, че са около 900, но аз тази приказка я чувам, че са около 900 вече трета или четвърта година, при положение, че ние продаваме на година, поне досега около 20 жилища., но не строим нито едно.да, по време на мандата на Николов са приети няколко общински жилища, построени по договори, включително и от предходния кмет. Чакащите, картотекирани в групите, които могат да бъдат настанени са около 30, чакащите и подалите молба въобще са 900, ние имаме 900 жилища – защо продаваме общински жилища, би трябвало да ни бъде обяснено.“
Все пак Евгений Мосинов посочи, че от групата приветстват измененията в наредбата за отдаване на общински жилища, която ще даде от една страна по-голяма гъвкавост при подбора на наемателите и от друга ще ограничи до 10 години престоят им в тях.
Национален протест се проведе в София на партия "Възраждане". Предварителната информация бе, че той ще се проведе пред БНБ, участниците обаче се насочиха и към сградата на представителството на Европейската комисия. Стигна се до напрежение, след като протестиращите хвърлиха боя, яйца и пиратки. Те се опитаха да подпалят вратата на сградата, предадоха..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Продължаващата през последните десетилетия война на пътя и загубата на стотици човешки животи задължава единодушно всички парламентарни групи да се обединят за решителни мерки за намаляване до минимум на..
Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев. Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..
Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна Коментарът му дойде в отговор на заявеното по-рано от президентът Румен Радев Народното събрание и..
Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис Аладжов и Александър Койчев към министъра на регионалното развитие, съобщават от партия "Възраждане". Загубите на водопреносната мрежа на питейна вода са проблем с национално значение. В бургаска..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
Национален протест се проведе в София на партия "Възраждане". Предварителната информация бе, че той ще се проведе пред БНБ, участниците обаче се насочиха..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата...