Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фолклорно дефиле в Бургас

Клубът по български народни танци "Чанове" ще преобрази центъра на Бургас днес. В 12.00 часа, тръгвайки от площад "Тройката", талантливите танцьори от клуба ще зарадват бургазлии с атрактивно фолклорно дефиле, което ще премине по ул. "Александровска" до сградата на Общината. Там от 13.00 часа публиката ще се наслади на специалния концерт по повод 8-ия рожден ден на клуб "Чанове".

Събитието няма състезателен характер, а по скоро има за цел популяризиране на българския танцов фолклор и дейността на клуба в града.

Тази година празникът за рождения ден на "Чановете" ще има и благотворителен характер. Танцьорите от клуба призовават своите приятели и почитатели в Бургас по време на концерта да се включат в кампанията "Дари капачка - спаси живот" на Строителния техникум в града, чиято идея е чрез събиране на пластмасови капачки и рециклирането им да се купи кувьоз, който ще бъде дарен на УМБАЛ-Бургас. Затова клубът ще организира събиране и извозване на събраните капачки и ще постави благотворителна урна, в която всеки, който иска да се присъедини към каузата, може да се включи с парични средства.

Клуб по български народни танци "Чанове" е създаден в София през 2005 г. от Милена и Костадин Господинови. За повече от 12 години вече има филиали в осем града на страната и голям брой последователи в лицето на своите членове. В Бургас клубът е от 2009г. и се радва на огромен интерес.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Владимир Левчев представя най-новата си стихосбирка „География на съня“ в Бургас

Почитателите на поетическото перо в Бургас са поканени на СРЕЩА с Владимир Левчев и неговата най-нова стихосбирка „География на съня“. На 29.09.2025 г., понеделник, от 18.00 ч. в Културен център „Морко казино“, зала „Петя Дубарова“, Издателство "7 ЛЪЧА" ще представи най-новата стихосбирка на Владимир Левчев - "География на съня".  Авторът ще чете..

публикувано на 28.09.25 в 14:00

Нина Николина гостува с концерт-спектакъл на Порт Прим Арт Фест

Нина Николина ще гостува в Бургас с концерт – спектакъла си GLOBAL POP през следващата седмица, на 2 октомври. Музикалното събитие ще е част от афиша на VIII Фестивал на изкуствата Порт Прим Арт Фест, който всяка есен среща творци и публика в Бургас на кино, литература, музика, изобразително изкуство.  Концертът е предпремиера на..

публикувано на 28.09.25 в 13:00

Представят филми от световната сцена в Дома на НХК

Филми от световната сцена ще зарадват любителите на киното в Бургас. Две човешки и искрени истории, обещават на зрителите да разгърнат най-дълбоките тайни на сърцето и да покажат нови перспективи, през които можем да гледаме на живота.  На 28 септември в НХК Бургас, от 17 часа, може да се насладите на новия френски филм „ЗА ТАНГО СА НУЖНИ ДВАМА“...

публикувано на 28.09.25 в 12:00

Фестивалът "Ереван в Бургас" ще се проведе днес

Четвъртото издание на ,,Ереван в Бургас" ще се проведе днес, 28 септември.  Фестивалът обединява творчеството на деца и юноши в танцовото и певческото изкуство от цяла България. И тази година всички участници ще се включат в дефиле, което ще започне в 10:00 часа от Арменската църква. Маршрутът е през Часовника - улица ,,Богориди“ - Паметника на..

публикувано на 28.09.25 в 10:00

Играят "Гушни ме" в кукления театър в Бургас

Спектакълът "Гушни ме" ще бъде игран днес, 28-ми септември (неделя) от 11:00 ч. в залата на Куклен театър - Бургас. Той е по мотиви на Симона Чиаруоло. "Това е историята на едно малко кактусче. То е добро, умно, любопитно и с бодли. Затова се казва Бодливко. Но, когато имаш бодли имаш и проблеми. Елате, за да видите през какви приключения..

публикувано на 28.09.25 в 08:00

Иля Пепеланов: Театралният фестивал „Велко Кънев“ е на изключително високо ниво

Постановка на театрална формация от Торонто, Канада е част от днешната програмата на Международния театрален фестивал „Велко Кънев“, който се провежда в Тополовград .  В 28-ото му издание, което започна в началото на седмицата, участват общо 21 театрални състава от страната и чужбина. Фестивалът дава път за изява на любителски комедийни театри,..

публикувано на 27.09.25 в 14:00

Борил Ташев представя в Бургас изложбата „Разкази за морето“

Бургас става домакин на първата самостоятелна изложба в родния град на художника Борил Ташев. Експозицията „Разкази за морето“ ще бъде открита на 26 септември от 17.30 часа в Културен дом НХК. Организатор е Община Бургас, а входът е свободен. Над 30 платна ще представят авторовия прочит на пейзажи и натюрморти, които всъщност са части от един интимен..

обновено на 26.09.25 в 09:37