Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две села в Бургаска област избират своя кмет

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Частични избори за кмет се провеждат в две села в Бургаско. В руенското село Скалак има само един кандидат. Той ще бъде избран дори само един от близо 500-те жители на селото, гласува за него. Това каза Тодор Тодоров, председател на Общинската избирателна комисия в Руен.

Четирима са кандидатите за кмет на айтоското село Чукарка, информира Ивайла Гаджерукова, председател на общинската избирателна комисия в Айтос.
"Всички кандидати са пердставители на партии, няма такива, които а издигнати от инициативни комитети. Очакваме, че ще има балотаж, но още не се знае. Няма подадени жалби, обстановката е спокойна", информира Гаджерукова.

Тя допълва, че близо 500 са жителите на село Чукарка, които ще упражнят правото си на вот. Изборният ден започна в 7 часа и ще продължи до 20, освен ако пред  урните няма още желаещи да гласуват. Тогава изборният ден ще бъде удължен до 21 часа.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Желязков ще разговаря с партньорите за включване на ДПС-НН в управлението

Премиерът Росен Желязков ще проведе разговори с коалиционните си партньори за включване на "ДПС-Ново начало" в управленската формула.  Целта е преформатиране на властта, за да се осигури стабилност в страната и парламентарно мнозинство за приемане на бюджета.  Преформатирането на властта беше поискано от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Във вторник той..

публикувано на 20.10.25 в 08:10

Областната структура на ГЕРБ–Бургас се срещна с кметовете на общините от региона

Областната структура на ГЕРБ–Бургас е провела днес среща с кметовете на общините от региона. На нея са присъствали министърът на енергетиката Жечо Станков, областният управител Владимир Крумов, народните представители Андрей Рунчев, Галя Василева и Станислав Губеров. Обсъдена е актуалната политическа обстановка в страната, както и..

публикувано на 19.10.25 в 16:00

ГЕРБ ще води разговори с "ДПС-Ново начало" за преформатиране на управлението

ГЕРБ ще води разговори с "ДПС-Ново начало" за преформатиране на управлението. От думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов стана ясно, че това е единствената алтернатива, за да се избегнат предсрочните избори и за да има стабилно парламентарно мнозинство. Преговори с ДПС-НН ще има само ако партньорите БСП и "Има такъв народ“ са съгласни с това..

публикувано на 17.10.25 в 15:30

ГЕРБ не искат избори. Кабинетът няма да се ремонтира /Обновено/

Не е време за избори. Това заяви след заседание на Изпълнителната комисия на ГЕРБ премиерът Росен Желязков. "В рамките на кабинета се работи координирано с нужната отговорност. Така беше до началото на новия политически сезон", коментира той.  "Провеждането на избори по никакъв начин няма да допринесе за изграждането на стабилен социален мир", каза..

публикувано на 17.10.25 в 11:58

Парламентът пак няма да заседава, за трети път няма кворум

Парламентът няма да заседава и днес заради липса на кворум. В пленарната зала се регистрираха само 53-ма народни представители, при необходими 121. "Регистрирани са 53, няма кворум, следващо редовно пленарно заседание – 22 октомври от 9:00 часа", обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова. В пленарната зала с приповдигнато настроение..

обновено на 17.10.25 в 09:30

Народното събрание ще направи трети опит да събере кворум

Народното събрание ще направи трети опит за тази седмица да заседава. В предишните два пленарни дни депутатите не събраха кворум.  В сряда в пленарната зала се регистрираха 61 народни представители, при необходими 121, а в четвъртък – 71. Затова председателят на Народното събрание Наталия Киселова обяви следващо пленарно заседание днес в 9:00 часа...

обновено на 17.10.25 в 08:15

Слави Василев: Сблъсъкът между Борисов, Пеевски и Радев ще определи бъдещето на държавата

Голямата игра е между големите трима мъже в държавата - Борисов, Пеевски и Радев. Сблъсъкът и динамиката между тях ще предопредели не само живота на този кабинет, но ще предопредели и политическото бъдеще на България.  Това каза пред БНР политологът Слави Василев, бивш главен експерт в кабинета на настоящия държавен глава, като добави, че " всичко..

публикувано на 16.10.25 в 16:30