Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургаските надзиратели раздаваха локум в знак на протест

Символичен протест с раздаване на локуми организираха днес надзирателите от Бургаския затвор. Над 50 служители от двете главни дирекции „Изпълнение на наказанията“ и „Охрана“ изразиха недоволството си с протест срещу условията на труд в системата. Служителите искат 20 % увеличение на заплатите и увеличение на щата. Служителите от системата раздаваха локум като символичен знак на обещанията, с които ги залъгват до момента. Надзирателите посочиха, че трябва да бъдат изравнени правата им с тези на колегите им от МВР.

„Не е редно за едните да има увеличение, а за другите не. Настояваме също за увеличение на щата, тъй като в момента няма нови кадри… Ние работим в нов затвор и битовите условия са добри, но заплащането е под всякаква критика. За едно младо семейство с две деца тази заплата е абсолютно недостатъчна."

Служителите от сектор „Охрана“ подкрепиха своите колеги днес. Председателят на синдиката в Бургас Петко Чалъков съобщи, че както преди 2 години отново се пишат протоколи с предупреждения, свързани с протестите.

„Какво налага да се пишат такива протоколи? Ние престъпници ли сме, че трябва да бъдем предупреждавани?“

Протестът на служителите на Синдикат „Охрана“ в Бургас ще се проведе на 31 януари от 17.00 ч. пред Съдебната палата в града.

Повече по темата чуйте в звуковия файл:







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Влязоха в сила новите глоби и наказания за пияни и дрогирани шофьори

В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол или наркотични..

публикувано на 03.08.25 в 09:19

Нов съдия встъпи в длъжност в Окръжен съд – Бургас

Диана Мицканова – Лазарова встъпи в длъжност „Съдия“ в Окръжен съд – Бургас. Тя положи клетва пред Общото събрание на съдиите и подписа клетвен лист, съгласно изискванията на Закона за съдебната власт, информират от съда. Магистратът е назначен с решение на протокол №23 от 15.07.2025 г. на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет...

публикувано на 01.08.25 в 16:50

Четиримата обвинени в държане с цел разпространение на 380 кг марихуана остават в ареста

Четиримата обвиняеми за 380 кг марихуана остават в ареста, реши днес Апелативният съд в Бургас.  Пред съдиите четиримата обвиняеми настояваха за по-лека мярка за неотклонение. Двама от обвиняемите са български граждани, а другите двама задържани са турски граждани, които не говорят български език и поради това им бе осигурен преводач.  Припомняме, че..

публикувано на 01.08.25 в 13:50
с. Атолово

Ограничителни мерки за водоползване в общините Ямбол и Сливен

Поради силно намаления дебит на водоизточниците на територията на община Сливен, се забранява нерегламентираното ползване на питейната вода. Заповедта на кмета Стефан Радев е във връзка с искането на „Водоснабдяване и канализация“ - Сливен за ограничаване на водоползването. Мерки срещу разхищението на питейна са в сила и за петте общини на Ямболска..

публикувано на 01.08.25 в 12:51

Задържаха шофьор с 2,19 промила

При рутинна проверка на лек автомобил в к-с „Меден рудник“, на ул. „Георги Попаянов“, служители от Четвърто Районно управление – Бургас са установили, че водачът управлява превозното средство след употреба на алкохол, съобщи бургаската полиция. Автомобилът е с бургаска регистрация, управляван от 52-годишен шофьор, като използваният дрегер е отчел..

публикувано на 01.08.25 в 12:05

Полицейското куче Бим откри близо килограм канабис

В карнобатското село Смолник бе проведена успешна операция на Главна дирекция "Национална полиция", в която участваха служители от областните дирекции в Бургас и Ямбол. В резултат на действията, е иззет близо килограм сух канабис, който  е бил укрит в пчелин в местността "Кошарите"  и е реагирал положително на полевия наркотест. В..

публикувано на 31.07.25 в 16:20

Овладян е големият пожар до елховското село Мелница

Овладян е големият пожар до елховското село Мелница.  Пожарът се разгоря във вторник вечерта и обхвана над 30 000 декара.   И към момента в района остават дежурни екипи, правят се обходи и се наблюдава терена, за потушаване на единични огнища.  Очаква се в следобедните часове да завали, но засега в периметъра на пожара остава без превалявания=

публикувано на 31.07.25 в 11:10