Депутатът от НФСБ в групата на „Обединени патриоти“ Петър Петров отправи въпрос към образователния министър Красимир Вълчев, свързан с проблеми със сливането на училища в Сливен.
Това стана след среща на жители на града. Те изразиха недоволството си от факта, че сериозни промени в образователната система като сливане, прегрупиране, респективно закриване на училища, се правят без каквото и да е обществено обсъждане.
„Г-н министър, намирането на по-добра организация на училищното образование в условията на дълбоката демографска криза в Сливен е сериозен въпрос. Болезнените проблеми в образователната система би трябвало да се извършват в условията на обществено съгласие, а не чрез иницииране на разделение сред гражданите на Сливен“, посочи във въпроса си Петър Петров.
По думите на министър Вълчев отговорностите между Министерството и Общината са споделени, но общината е тази, която внася програмите и предложенията за реформи.
В последвала реплика Петър Петров заяви, че проблемът в Сливен е демографски и една евентуална стратегия би трябвало да се съобрази с това. По думите му в училищата има сeгрегация на деца по етнос, което е изключително опасно.
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..
Заседават делегатите на 51-вия конгрес на БСП, които трябва да гласуват и промени в устава на партията, с които да се върне или старото положение председателят да се избира от конгреса или не чрез пряк вот. Над 890 са делегатите, които се регистрираха на форума. На конгреса е и председателят на парламента Наталия Киселова. Тя заяви, че БСП и лявото..
Две проверки са разпоредени във връзка с работата на Областната дирекция на МВР в Бургас. Това стана ясно след изслушване на вътрешния министър Даниел Митов. Искането бе на партия МЕЧ, а поводът твърденията на бургаски полицай за оказан му натиск по време на работа. Проверките се ръководят от служители на дирекция "Инспекторат" към МВР. Сред..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов ще бъде изслушан в НС за твърдения на полицай от Областната дирекция на полицията в Бургас, че му е оказван натиск за арест на конкретно лице , в чийто автомобил има съмнение, че са били подхвърлени незаконно оръжие и наркотични вещества. Вносител на искането за изслушване е лидерът на МЕЧ Радостин..
Правителството отлага с една седмица - до 21 февруари, планираното за утре разглеждане на законопроектите за държавния бюджет за тази година и за бюджетите на Държавното обществено осигуряване и на Националната здравноосигурителна каса. Това става ясно от прието вчера решение на Министерския съвет. Финансовият министър Теменужка Петкова е поискала..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването,..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само..