За 72 часа е задържан 35 годишен мъж от Бургас, за това че е убил майка си, в жилището, което обитават.
Съобщил е в полицията, че след скандал с 76 годишната си майка, с която живеел в бл. 5 в ж.к. „Лазур“, я бутнал, тя паднала и починала. Смъртта на жената е констатирана от пристигналия на адреса екип на Центъра за спешна медицинска помощ. При извършения оглед по трупа на възрастната жена са открити множество синини. Тялото е откарано за аутопсия в „Съдебна медицина“ при УМБАЛ - Бургас, като е установено, че причина за смъртта е задушаване. Мъжът е задържан с прокурорско постановление, като му е повдигнато обвинение за убийство. По случая е образувано досъдебно производство.
А 12 криминално проявени мъже на възраст между 18 и 63 години от бургаския квартал „Горно Езерово“, бяха задържани при специализирана полицейска операция за противодействие на имуществени престъпления и за издирване лица. След проверени общо 15 адреса в Горно Езерово е констатирано, че задържаните са извършители на кражби и побой, за които са образувани 11 преписки. Установени са и двама мъже, обявени за местно и общодържавно издирване.
Движение на военна техника и ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март. Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“, съобщават от Министерството на отбраната. Ще бъде използвана още железопътната инфраструктура и въздушен..
Служителите от „Фискален контрол“ на НАП провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са осъществени в 12 обекта за търговия на едро в София, 12 във Варна, 13 в Пловдив, 12 във Велико Търново и 7 в Бургас. Фискалните инспектори са установили общо 7 нарушения, сред които липса на..
Мъж от Средец запали колата на 34-годишна жена от село Сливово, съобщават от полицията. Автомобилът е бил паркиран пред дома й. Съобщението за инцидента е получено минути преди полунощ. Огънят е потушен от един противопожарен автомобил и трима огнеборци. Автомобилът е изгорял напълно. В резултат на бързите полицейски действия е установено, че се..
РИОСВ – Бургас и Басейнова дирекция "Черноморски район" извършват проверки по информация за наличие на мазутни петна на плажа "Харманите" в Созопол, съобщават от Министерството на околната среда и водите. Според Община Созопол петната вече се почистват. Експертите от екоинспекцията определят замърсяванията като уплътнена маслена фракция, престояла..
Замръзнали спирачки е вероятната причина за инцидента, при който на гарата в Карнобат локомотив се удари във вагон на пътнически влак. Това каза кметът на Карнобат Георги Димитров. По информация на БДЖ, 6-ма души са леко пострадали. Инцидентът е станал около 8 часа сутринта. Локомотив, при извършване на маневра за прикачване към пътническия влак..
Софийската районна прокуратура внесе в съда обвинителен акт срещу Лена Бориславова за това, че в условията на продължавано престъпление с две деяния съзнателно се е ползвала от неистински частни документи, на които бил придаден вид, че подписите са положени от членове на Сдружение "Да запазим Корал", съобщиха от обвинението. Лена Бориславова вече..
В резултат на бързите полицейски действия на служители от Второ и Четвърто Районни управления в Бургас е задържан мъжът, откраднал оборотната сума от около 4500 лв., от офис помещение на хотел, в ж.к. „Братя Миладинови“. Извършителят е 40-годишен криминално проявен и осъждан. Направил е пълни самопризнания и е върнал открадната парична сума. С..
Мъж от Средец запали колата на 34-годишна жена от село Сливово, съобщават от полицията. Автомобилът е бил паркиран пред дома й. Съобщението за инцидента..
Служителите от „Фискален контрол“ на НАП провериха общо 56 по-големи борси, тържища и складове в цялата страна днес, 21 февруари. Контролни действия са..
Движение на военна техника и ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март. Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към..