Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите от ГЕРБ-Бургас питат регионалния министър за два важни пътя в областта

Кога започва ремонтът на основния път в Странджа Царево – Малко Търново и как се движат процедурите по изграждането на обхода на Поморие, питат бургаските народни представители от ГЕРБ министъра на регионалното развитие Николай Нанков.

Всички депутати са се подписали под двата въпроса, чийто отговор е предвидено да бъде получен в пленарна зала утре. Депутатите подчертават, че отсечката между Царево и Малко Търново е от стратегическо значение за ограничаване обезлюдяването на пограничния район, както и за приобщаването му към  икономически по-добре развитите крайбрежни зони по Южното Черноморие. Те поставят въпроса за втори път като са провокирани от уверенията, че неотложните ремонтни работи ще започнат тази пролет. Състоянието на отсечката се е влошило след пороите през декември и последните снеговалежи.

Строителството на пътя Бургас –Слънчев бряг напредва с бързи темпове, но все още се чака яснота кога ще започне изграждането на последната част от него – дългоочаквания обход на Поморие. Бургаските депутати очакват утре министър Нанков да посочи какви са сроковете, в които могат да започнат строителните дейности по двата стратегически обекта от пътната инфраструктура.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Радев: Рано е да говорим за президентски избори, има толкова други неща да се решават в държавата

Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...

публикувано на 05.08.25 в 16:00

Бивш общински съветник оглави Дезинфекционната станция в Бургас

От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев.   Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент.   Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..

публикувано на 02.08.25 в 17:10

Атанас Зафиров: Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за президент

Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа.  БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..

публикувано на 02.08.25 в 11:20

Депутатите отхвърлиха ветото на президента, връщат лимитите в болниците

С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и достъпа на..

публикувано на 31.07.25 в 13:31

Рокади в ОС Бургас, ГЕРБ оглави още три комисии /ОБНОВЕНА/

Председателите на три от постоянните комисии към Общинския съвет в Бургас бяха сменени, като на тяхно място застанаха техни колеги от ГЕРБ. Рокадите в средата на мандата предизвикаха дебат сред съветниците на днешното заседание. Промяната засяга комисиите по бюджет и финанси, по образование и по култура. Предложението бе на председателя на..

обновено на 29.07.25 в 17:21

НС гледа на второ четене промените в Закона за еврото

Парламентарната комисия по бюджет и финанси ще разгледа на второ четене промените в Закона за еврото, които Народното събрание прие миналата седмица, предаде репортер на БНР. За недобросъвестни търговци са предвидени глоби от 5000 до 1 милион лева. Според внесените предложения глобите за недобросъвестно формиране на цените в периода от 8 август тази..

публикувано на 29.07.25 в 09:00

Общинският съвет в Бургас заседава днес

Общинският съвет в Бургас ще разгледа Подробен устройствен план за улична регулация и водопровод в селищно образование „Острицата“, където преди две седмици пожар изпепели 30 къщи.    В дневния ред са включени още 53 докладни и осем питания. Сред по-важните от тях са  поемене на дългосрочен дълг за съфинансиране на проекти в размер до 19 114 000..

обновено на 29.07.25 в 08:32