Началото на джаз фестивала в Бургас ще бъде дадено от 20.00 часа в Eкспо център „Флора“ със стилни изпълнения на Проекта So Nice. Той е по идея на Мишел Дийн и е основан изцяло върху латиноамерикански ритми. Ще прозвучат пиеси на бразилските композитори - Антониу Карлус Жобим и Маркос Валле, мексиканката Мария Гревер, Кол Портър, Кърт Уайл, Дизи Гилеспи, Мишел Льогран, както и няколко по-съвременни пиеси на Кристин Ви, Моли Джонсън и Стиви Уондър. Музиката, заредена с много страст, южен полъх, позитивна енергия и горещи емоции продължава три поредни дни, съобщава Димитър Маджаров.
„На 14 юли, събота, приключваме първата порция от джаза с Хилда Казасян Квинтет. Всички фестивални вечери започват от 19.00 ч. с музиката на Бургаския духов оркестър. След това на плажа, на 50 м. от „Флората“ джем сешъните ще продължат до сутринта.“
Втората порция джаз ще е в началото на август. Сред специалните гости на концертите ще са и възпитаниците на Музикалното училище в Бургас.
Майсторски класове по пиано и цигулка ще съберат ученици и млади инструменталисти от страната и чужбина в Созопол. Обучителната програма ще се проведе в рамките на седмица (от 7 до 13 юли) с участието на двама утвърдени преподаватели – проф. д-р Борислава Танева (пиано) и цигуларката Ангелина Абаджиева. Инициативата е организирана с подкрепата на..
Късометражният филм „Това, което остава“ на режисьора Димитрис Георгиев ще бъде представен с гала премиера в Бургас на 1 юни от 17:00 ч. в Културен дом НХК. Събитието ще отбележи финала на националната обиколка на продукцията, след успешни прожекции с пълни зали в София, Стара Загора и Пловдив. В родния си град филма ще представи лично актрисата..
Младежка театрална школа – Бургас ще представи премиерата на спектакъла „Рейс“ по Станислав Стратиев – заглавие, оставило трайна следа в съвременната българска драматургия. Представленията ще се състоят на 4 юни от 19:30 ч. в Културния дом на НХК и на 18 юни от 19:30 ч. в салона на Кукления театър в Бургас. Проектът се реализира с финансовата..
Над 1400 изпълнители ще посрещне тази година Фолклорният фестивал „Тунджа пее и танцува“, който ще бъде открит днес в град Елхово. Фестивалът се провежда за осма година и предизвиква все по- голям интерес. За конкурсната програма участие са заявили близо190 танцови, певчески и инструментални състави, както и индивидуални изпълнители от цяла..
Деца от начален етап в бургаски училища ще се включат в ученически пленер в памет на художничката Лора Янева. Събитието е днес от 15 часа на алеята пред Експозиционен център „Флора“. Организатори са Центърът за подкрепа на личностното развитие и Община Бургас. Участниците ще рисуват и ще оцветяват фигури от гипс, изработени по идея на Лора Янева,..
Стотици потомци на тракийски бежанци от Одринска Тракия се включиха и тази година Националния тракийски християнски събор „Спасовден“ в местността Бакаджиците край Ямбол. В страната се организират над 30 срещи и събори, като целта е да се пази паметта и да се съхраняват традициите, посочи председателят на Съюза на тракийските дружества в..
Хорови състави от България, Швеция и Дания ще участват в третото издание на фестивала „Нека да е лято…“, който ще се проведе в Бургас от 27 до 29 юни. Форумът се организира от Народното читалище „Фар 1946“ и Сдружение „Арт мюзик“, със съдействието на Община Бургас. Събитието подкрепя кандидатурата на града за Европейска столица на културата през 2032..
Късометражният филм „Това, което остава“ на режисьора Димитрис Георгиев ще бъде представен с гала премиера в Бургас на 1 юни от 17:00 ч. в Културен дом..
Деца от начален етап в бургаски училища ще се включат в ученически пленер в памет на художничката Лора Янева. Събитието е днес от 15 часа на алеята пред..
Над 1400 изпълнители ще посрещне тази година Фолклорният фестивал „Тунджа пее и танцува“, който ще бъде открит днес в град Елхово. Фестивалът се провежда..