Изложбата на Милко Божков е подредена в галерия Пролет, с картини, изпълнени с цветя и пейзажи. Той може да рисува добре хора, но отдавна изтласква човека от картината си. Дори и в пейзажа много рядко може да го сложи. Животни има – има овца, но един човек населява ли картина, вече я очовечава, в хубавия или в лошия смисъл.
А природа има много около себе си- както Стоян Цанев избра Лъка, така и Милко Божков си е щастлив в неговото Стефан Стамболово.
Като отишъл на село, без да се напъва, двойно повече започнал да рисува, защото няма дразнители. И не умира от скука, във времето на комуникациите не се чувства изолиран. В София не ходи с колата, защото няма къде да паркира. А на третия ден на село се почувствал толкова свободен, колкото и в Париж през 1982 когато там го чакат Стоян Цанев и Стоимен Стоилов за Сите Дез’Ар. Дишал свободно! Чувство, което по- късно не успява да долови в Москва, нито в в Манхатън.
Най-голямото предимство на неговото си село е, че не е популярна дестинация. Не е Ковачевица, където ще отидат кинаджиите, кинаджийките. При него ще дойде човек, който се е запътил специално, а случаен човек няма да отиде. И който стъпи на това място, ще е приятел – ще си имат приказката.
Пиесата „Билет за Америка“ е по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и е под режисурата на Ивайло Христов. В главните роли ще видим видим актьорите Башар Рахал и Иван Бърнев. През смях и драматични моменти, сюжетът изследва теми като приятелството, провалите и житейските предизвикателства. "Ивайло Христов го е поставил динамично,..
Таван на цените не е решение в една пазарна икономика, а по-скоро трябва да се насърчи късата верига между производител и търговец. Това коментира Богомил Николов, изпълнителен директор на асоциацията "Активни потребители" по повод темата за бойкота на търговските вериги, обявен за днес. Водени от хърватския пример, заразил и други държави,..
Ценен ръкопис ще се срещне с читателите 70 години след създаването си. Книгата на Димитър Петканов „Книга за моя брат – писателя Константин Петканов. Разговори“ ще бъде представена в Центъра за съвременно изкуство и библиотека днес в 18.30 часа. Две десетилетия след бума на явлението „текстове от чекмеджето“ от 90-те години на ХХ век имаме шанс да го..
В Деня на влюбените и на виното - 14 февруари Държавната опера в Бургас ще предложи на публиката си концерт под надслов „Едит Пиаф – песента на любовта“. В програмата ще бъде съчетано творчеството на Едит Пиаф и на Шарл Азнавур. Искаме това да е бенефис за френската певица, защото тази година се чества 110 години от нейното рождение, съобщи..
Свят от емоции и човешки истории. Това се среща между страниците на дебютната книга на Добрина Костадинова „Разкази“. Светът и героите на Добрина са шарени, а 19-те разказа представят теми от живота. Любовта, семейството, както и тъмната страна на човешките взаимоотношения са част от темите, които се преплитат в сборника...
Песента “Там някъде” по стихотворението на Петя Дубарова e новата песен на бургаската група “Прегърнат облак”. Теодора Илиева сподели при представянето на песента: „Сякаш Петя беше в залата и работихме заедно по звученето на песента - една специфична бургаска солена тъга…която те потапя дълбоко до най - съкровеното ти, а после те кара да изплуваш..
Как се прави сериал и какво коства на създателите му е темата в новия филмов проект на Ники Илиев и Башар Рахал. Телевизионната продукция със заглавие „Сериалът“, предстои да се снима в София, Гърция, Истанбул и Бургас. Идеята е един цял епизод да бъде заснет в морския град, поясни Георг Киряков пред комисията по оценка. Актьорът също е част от..
Свят от емоции и човешки истории. Това се среща между страниците на дебютната книга на Добрина Костадинова „Разкази“. Светът и героите на..
В Деня на влюбените и на виното - 14 февруари Държавната опера в Бургас ще предложи на публиката си концерт под надслов „Едит Пиаф – песента на..
Песента “Там някъде” по стихотворението на Петя Дубарова e новата песен на бургаската група “Прегърнат облак”. Теодора Илиева сподели при представянето на..