С усещане за черна рамка. Не само заради тежкия отпечатък на една трагедия, върху която и днес ще упражняват красноречието си отговорните фактори. Тъмната и светлата страна вървят винаги „две в едно“. Така както едното не може без другото, така и ние живеем в кръговрата на тяхната смяна. И животът е устроен на приливи и отливи. При нас в минутите за култура днес прилив на фотография, която мноого добре познава и черното и бялото, преди да пресъздаде всички светли и тъмни нюанси и отблясъци на живота.
Фотографията не само пази историята на Бургас, но изписва и образа на днешния му ден. Ретроспективната изложба в галерия 13-тото стъпало показва това, а гид в арт пространството в минутите за култура ще бъде Венелин Тодоров от БФО.
Прецизна избирателност, особен личностен поглед, позволяващ да се отсее достойното за внимание от очевидното, случайното или непълното. За всеки кадър като художествено произведение -Венелин Тодоров.
Пианистът Георги Черкин, който ще свири на Аполония на седми септември в седем вечерта в Археологическия музей на Созопол, ще е усещането за класика.
Списание ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио . На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през 1935 г. цар Борис ІІІ издава указ, с който радиоразпръскването в България става държавна собственост. Изданието на Българската телеграфна агенция (БТА) е озаглавено "БНР 90 години..
Забележителен артефакт – възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, ще представи Историческия музей в Бургас. Редкият по рода си предмет ще бъде изложен по повод националния празник Трети март в Историческата експозиция на РИМ-Бургас. Запазените до днес сувенирни съдове от масивно сребро – всяка..
Новият филм на режисьора Павел Г. Веснаков ще бъде показан премиерно в Бургас в рамките на 23-тия “София филм фест на брега”. “Безветрие” спечели Специалната награда на международното жури на фестивала CinEast в Люксембург, както и Наградата за режисура, Наградата на младежкото жури и Наградата на град Варна на фестивала “Златна..
Премиера на оперетата "Царицата на чардаша" от Имре Калман предстои на сцената на Държавна опера-Бургас тази сряда, 26 февруари. Режисурата е на Александър Текелиев, а зад диригентския пулт застава Иван Кожухаров. За костюмите се грижи Яна Дворецка. Хоровият състав ще бъде с диригент Александър Чепанов, а автор на хореографията е Марина..
Деница Кючукова ще представи книгата си "Приключения за летящи, пълзящи и четящи" днес, 25 февруари в Регионалната библиотека "Пейо Яворов" в Бургас. Това е втората й детска книга, след "Приказки различни за герои симпатични" издадена през миналата година. Авторката е създала отново пет истории с нови шарени герои: „Този..
В Бургас ще се състои прожекция на документалния филм "20 дни в Мариупол". Той е режисиран от украинския военен кореспондент, фотограф и журналист на „Асошиейтед прес” Мстислав Чернов. Първият украински филм носител на „ Оскар ” ще бъде представен тази вечер от 17.00 часа в зала "Георги Баев" на Културния център "Морско казино“. Събитието..
Творецът Димо Колибаров отбелязва 60 години със самостоятелна изложба в галерия "Пролет" - Бургас. Експозицията ще бъде 27-ми февруари, от 17.00 часа и ще представи непоказвани работи, обединени в три цикъла - "Опити за летене", "Фрагменти от една мечта" и "Суета". "Известен период се колебах дали изложбата да има заглавие и най-спряганото бе..
Дуетът на сезона-така бяха представени Димитър и Христо, които влязоха последни в сезон 13 на шоуто „Като две капки вода“, обаче обраха супрелативите на..
Деница Кючукова ще представи книгата си "Приключения за летящи, пълзящи и четящи" днес, 25 февруари в Регионалната библиотека "Пейо Яворов" в..
Забележителен артефакт – възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, ще представи Историческия музей в Бургас...