Двамата задържани за разораните дюни до къмпинг „Смокиня“ са освободени под парична гаранция. Това съобщи Апелативният прокурор на Бургас Любомир Петров. За подбудител на престъплението е обвинен 46-годишният бургазлия Иван Нончев, той е с определена гаранция от 10 000лв. 24-годишният багерист Манол Пазвантов от Созопол е с гаранция от 2 000 лева.
Срещу двамата е повдигнато обвинение за унищожаване на природна забележителност, за което законът предвижда наказание - глоба до 2 до 10 хил. лв. или лишаване от свобода до 3 години. Третото задържано лице 18-годишен младеж, е освободен.
Сигналът за унищожаването на дюните е внесен преди 2 дни от концесионерите на плажа.
"Беше изненада за всички. От телевизията разбрахме. Подали сме сигнали към държавните органи към Министерството на туризма, към МВР и прокуратурата. Те ще си свършат работата", обясни Иван Иванов един от управителите на фирмата.
"Няма пропускатели, защото един съсед поиска да минава. Разрешиха му. Порталът е разграден, преди беше заключен."
45 - годишният Иван Нончев от Бургас е задържан като поръчител на извършеното престъпление. Той има каравана на къмпинга и до момента отрича вината си. Задържани са и двамата багеристи, които са заравнили терена. Единият от тях Манол е племенник на кмета на Равадиново Иван Пазвантов.
Геодезисти започнаха замервания на терена тази сутрин.
„Само показахме линията на дюните. По тази линия, по която ходихме ние, вдясно, всичко е дюни“, обясниха те.
Утре ще стане ясно дали заравнените дюни са част от концесионната територия на плажа или се намират в района на къмпинга.Какво ще се случи с унищожените природни забележителности обяснява директорът на екоинспекцията в Бургас Тонка Атанасова.
"Няма как да се възстанови дюната. Това е действие, което хората извършват срещу природата. Това е престъпление срещу природата."
Трима души са загинали на пътя Созопол-Черноморец, съобщават от бургаската полиция.Катастрофата е станала н а 17 октомври около 23.15 ч. Поради движение с несъобразена скорост и загуба на контрол, самостоятелно се блъска в крайпътно дърво, лек автомобил «Ауди А 4», с варненска регистрация, управляван от 18-годишен младеж от с. Зидарово. Шофьорската..
11 бежанци са задържани от бургаските полицаи.Те са се придвижвали с микробус с френска регистрация. От полицията съобщиха за задържането тази сутрин, а то е станало на 16 октомври около 22.00 ч. Тогава служители от Първо Районно управление – Бургас, осъществяващи пропускателен режим на КПП "Дигата", спират за проверка лек автомобил БМВ 5 с френска..
Една от беседките на площад „Жени Патева“ до Стария съд в Бургас е била подпалена през нощта на 16 октомври. Инцидентът е станал около 1:30 часа след полунощ, информират от Община Бургас. На място е изпратен екип на пожарната след сигнал от живеещи наблизо. На записите от общинското видеонаблюдение ясно се вижда как младеж подпалва дървената..
Все още се изяснява причината за снощния пожар в автоморга в Сливен, заради който се включиха седем екипа огнеборци от Сливенска и Ямболска област. Тази сутрин бе направен повторен оглед от разследващите полицаи и пожарникари. Високата температура на огъня е унищожила почти изцяло складовата база на фирмата. Паднала е покривната конструкция, а..
Пътната полиция и АПИ предприемат мерки за регулиране на трафика по АМ "Тракия", свързани с ремонтите и очакваното интензивно движение. МВР ще разположи патрули на местата, където се очаква да има повече коли. "За улесняване на трафика днес сме предвидили различни организации за движение на излизане от София. Днес по магистрала "Хемус" от 16:00 до..
Двама криминално проявени бургазлии са задържани заради множество кражби от вендинг машини. Те са на 23 и 27 години. Последният им удар е на 8 октомври, когато взломили автомат на ул. „Антим I“, като откраднали сумата от 180 лева от монетника му. Установено е, че двамата в различно съучастие с брата на 23-годишния бургазлия - криминално проявен..
Полицията залови 19-годишен бургазлия, откраднал дамска чанта от жена в Морската градина преди ден. Инцидентът е станал около 17,30 часа на 15 октомври. В опит да спаси собствеността си жената паднала и получила луксация на лакътна става и охлузване на главата. Приета е за лечение в УМБАЛ – Бургас. В резултат на бързите полицейски действия е..
Една от беседките на площад „Жени Патева“ до Стария съд в Бургас е била подпалена през нощта на 16 октомври. Инцидентът е станал около 1:30 часа след..
Ямболският районен съд наложи най-тежката мярка "задържане под стража" на 19-годишния Теодор Стоянов, който в понеделник с пневматичен пистолет нарани 5..
Все още се изяснява причината за снощния пожар в автоморга в Сливен, заради който се включиха седем екипа огнеборци от Сливенска и Ямболска област. Тази..