Първата трупа за импровизационен театър, създадена в България - HaHaHa Impro Theatre ще гостува в края на седмицата в Бургас. Артистите й ще представят 3 Д дублаж на индийско кино.
Трупата вече 10 години е по сцените на страната и чужбина и забавлява публиката. Момчетата и момичетата участващи в нея гледат на себе си земно, с усмивка и искат да създават добро настроение, разказва един от артистите и и основател на трупата Ивайло Рогозинов:
„Правим всякакви формати, много различни и сега ще представим това дублирано кино. Избрахме филм от индийското кино, защото то е много продуктивно. Ще дублираме директно, пък каквото се получи. Вече сме дублирали така близо 20 филма, като всичко е пълна импровизация. Не знаем какво ще стане, публиката също! Всичко може да се случи, не контролираме нищо, основното е, че ние се забавляваме, а хората които ни гледат също!“
повече може да чуете в звуковия файл:
Представлението ще е в събота /19.01/ в HashtagSTUDIO, като част от събитията от БУЛЕВАРТ - инициатива за многостранно сътрудничество между Община Бургас, микро и малък бизнес, културните и творчески индустрии, които са обединени в мрежа от обекти и програма от събития.
Задължително е да отбелязваме 3 март. Но още по-задължително е да се чувстваме горди българи не само днес. Това каза за БНР Бургас победителката от "Гласът на България" Петя Панева. Тя беше част от празничната програма в центъра на Бургас. Стотици бургазлии се хванаха на традиционно третомартенско хоро (снимки и видео) "Има безброй причини..
Възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, е представена в Историческия музей в Бургас. Редкият по рода си предмет е изложен по повод националния празник Трети март. Чашата е от масивно сребро и тежи 72 грама, съобщи главният уредник Иванка Делева: „Тя е една от няколкото запазени сувенирни чаши,..
Близо 50 кукерски групи от различни региони в страната взеха участие в конкурсната програма на фестивала "Кукерландия“ в Ямбол. Празничната програма ще завърши тази вечер с пресъздаване на обичаите, свързани със Сирни Заговезни- прескачане на огън и мятане на стрели. Стотици кукери, мечкари, сурвакари, бабугери, старци, русалии и джамалари втори..
Най-новият български филм, вдъхновен от личността, делото и влиянието на "Петър Дънов - Учителя" ще може да се види в Бургас на 2 март, неделя. Специалната предпремиерна прожекция ще се състои от 18 часа в Конферентната зала на Центъра за съвременно изкуство и библиотека. Филмът за Учителя и неговото непреходно учение за духовно просветление е..
В бургаския куклен театър играят днес спектакъла "Приятелчета". Това е наивна, забавна, цветна и много весела история за най-малките, съобщават от театъра. " Тя разказва, за това как в игрите на нашите мъничета се случват неща, които им помагат да пораснат и да научат важни истини за живота. Това е приказка за радостта да споделяш мига с..
В Ямбол продължава 26-то издание на Международния маскараден фестивал „Кукерландия“ . Групи от цялата страна ще представят характерни за регионите ритуални игри, пресъздадени ще бъдат и обичаи, свързани със Сирни заговезни. Близо 60 кукерски групи са се записали за участие в конкурсната програма, която ще продължи и в неделя. Групите от ямболския..
Двудневна културна програма, посветена на народните обичаи – Кукеров ден и Сирни заговезни, организират в Поморие в първите дни на март. "От няколко години тези празници се отбелязват в Поморие. Тази година нашето читалище "НЧ "Възраждане-Доброван 2013 г" обединихме усилия с кукерската група от с. Горица, за да участваме в празника. Името на..
Най-новият български филм, вдъхновен от личността, делото и влиянието на "Петър Дънов - Учителя" ще може да се види в Бургас на 2 март, неделя...
Близо 50 кукерски групи от различни региони в страната взеха участие в конкурсната програма на фестивала "Кукерландия“ в Ямбол. Празничната програма ще..
Задължително е да отбелязваме 3 март. Но още по-задължително е да се чувстваме горди българи не само днес. Това каза за БНР Бургас победителката от..