Избраха състава на Районната избирателна комисия за предстоящите евроизбори. Членовете ще бъдат общо 19. Председател отново ще бъде юристът Елка Стоянова, предложена от партия ГЕРБ. В комисията ще бъдат включени 7 члена от ГЕРБ, 5 от БСП, по 2 от ДПС и Коалиция Обединени патриоти и 1 член от Воля. Това обясни областният управител на Бургас Вълчо Чолаков.
„Има възможност партии и коалиции, които имат избрани с техни кандидатски листи членове в Европейския парламент от Република България, но не са парламентарно представени, също да имат по един член в комисията. По този начин членовете стават 19. Става въпрос за представители на Коалиция Реформаторски блок и Коалиция България без цензура, ВМРО, ЗНС и Гергьовден. Комисията се ръководи от председател, двама зам.-председатели, секретар и членове. Никоя от партиите не може да има мнозинство в Комисията като повече от един представител на ръководна длъжност.“
Двамата зам.-председатели в комисията ще са от Антон Стоянов от НФСБ и Емине Иляз от ДПС, а секретарското място ще е за Георги Михов, предложен от БСП. Изборите за депутати в Европейския парламент ще се проведат на 26 май.
Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...
От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев. Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент. Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..
Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа. БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..
С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и достъпа на..
Председателите на три от постоянните комисии към Общинския съвет в Бургас бяха сменени, като на тяхно място застанаха техни колеги от ГЕРБ. Рокадите в средата на мандата предизвикаха дебат сред съветниците на днешното заседание. Промяната засяга комисиите по бюджет и финанси, по образование и по култура. Предложението бе на председателя на..
Парламентарната комисия по бюджет и финанси ще разгледа на второ четене промените в Закона за еврото, които Народното събрание прие миналата седмица, предаде репортер на БНР. За недобросъвестни търговци са предвидени глоби от 5000 до 1 милион лева. Според внесените предложения глобите за недобросъвестно формиране на цените в периода от 8 август тази..
Общинският съвет в Бургас ще разгледа Подробен устройствен план за улична регулация и водопровод в селищно образование „Острицата“, където преди две седмици пожар изпепели 30 къщи. В дневния ред са включени още 53 докладни и осем питания. Сред по-важните от тях са поемене на дългосрочен дълг за съфинансиране на проекти в размер до 19 114 000..