Заключените метални врати, които отнемат правото на достъп на гражданите до плажа в Аркутино, са поредната ярка демонстрация на погазване на закона, е позицията на Николай Тишев, депутат от ПГ на "БСП за България", относно този казус и разпространена в медиите:
"Най-обидното е, че всичко това се случва пред равнодушните погледи на представителите на общинската и държавната власт, които стават мълчаливи съучастници на нарушителите.
Припомняме, че съгласно чл. 4 от Закона за устройството на Черноморското крайбрежие „Гражданите имат право на свободен и безплатен достъп до морските плажове”, т.е. никой по никакъв начин не може да възпрепятства правото на всеки един от нас да посети брега.
Години наред на това място през лятото се събират такси за правото на посетителите на плажа да паркират автомобилите си близо до морето и размерът на тези такси постоянно се увеличава, но когато и преминаването на хора вече е ограничено, това граничи с наглост.
Невъзможността на държавата и местната власт да реагират адекватно на този и други проблеми по българското Черноморие (случаите „Алепу”, „Арапя” и т.н.) е признак за разпад на институциите в страната.
Настояваме кметът на Община Приморско и областният управител, като представител на държавата, да използват правомощията си, дадени им от закона, и да сложат край на това безобразие. В противен случай ще приемем това бездействие като невъзможност или нежелание институциите да се справят с отговорностите си и да защитят интересите на гражданите."
Икономическият министър Петър Дилов обяви номинацията на настоящия директор на НАП Румен Спецов за особен управител на активите на "Лукойл" в България. Решението е обсъдено на Съвета за сигурност към Министерския съвет, което беше свикано от премиера Росен Желязков, а целта- да се намери изход от ситуацията след обявените от САЩ санкции срещу..
Армията има осигурено гориво в случай на проблеми с бургаската рафинерия, увери министърът на отбраната Атанас Запрянов. "Текущите запаси, които имаме, те осигуряват поддръжката на въоръжените сили за една година. Оперативният ни запас обаче в корабното гориво е по-нисък, като за корабното гориво вече този срок няма да бъде на брой дни, а е на 37..
Средствата по Националната програма за финансиране на общинските проекти не са спрени и ще бъдат изплатени със закъснение, заяви по време на парламентарния контрол вицепремиерът Атанас Зафиров в отговор на въпрос на "Продължаваме промяната - Демократична България". Той потвърди, че в момента на строителните фирми, които се финансират по Програмата, се..
Премиерът Росен Желязков свиква спешно заседание на Съвета за сигурност към Министерския съвет, свързано с посочване и предложение до МС за особен управител на "Лукойл". Поради тази причина той няма да участва в блицконтрола в парламента. В него ще вземат участие само вицепремиерите. Това обяви по време на заседанието на НС председателят му Рая..
Министър-председателят Росен Желязков и вицепремиерите ще отговорят на въпроси за актуалната политика на кабинета, а след тях в редовния парламентарен контрол ще участват общо 10 министри. Блицконтролът с премиера Росен Желязков и тримата вицепремиери трябваше да се проведе миналата седмица, но поради техни неотложни ангажименти беше отложен за днес...
Две години след общинските избори в Бургас трима съветници стават независими. Те бяха от групата на „КОД-Български възход“. Това са Мариета Тимнева-Рохова, Даниел Иванов и Костадин Андонов. Иванов е за първи път съветник и бе избран от МК "Левицата", Андонов влезе в съвета от същата политическа структура, но имаше участие и в предишния..
Проектът на бюджет, който беше одобрен днес от кабинета, е разработен при 3 процента дефицит и растеж на икономиката до 2,7%. Предвижда се държавният дълг да достигне 31,3% от БВП, като максималният размер на новия държавен дълг, който може да бъде поет, е до 10,44 милиарда евро. Одобрен е проектът за държавен бюджет за 2026 г. Премиерът:..
Две години след общинските избори в Бургас трима съветници стават независими. Те бяха от групата на „КОД-Български възход“. Това са Мариета..
Одобрен е проектът на Закон за държавния бюджет на 2026 година, съобщи правителствената пресслужба. Предвижда се растежът на икономиката да бъде до 2,7%..
Проектът на бюджет, който беше одобрен днес от кабинета, е разработен при 3 процента дефицит и растеж на икономиката до 2,7%. Предвижда се държавният дълг..