Спектакълът "Пътят", с участието на школата за арменски танци "Наири" и балет "Естрея", ще се проведе днес от 19:00 часа на сцената на Културен дом на Нефтохимика в Бургас.
На 4 октомври от 12 часа на площад „Тройката”, за шестнайста поредна година клуб по български народни танци „Чанове” организира своя „Есенен форум” по повод рождения си ден. Ще участват групи от клуба от цялата страна. Събитието ще започне от 11 часа с дефиле от „Часовника” до площад “Тройката”. В 12:00 часа ще започне традидицонното представяне на..
Над 1200 участници ще се качат на сцената на Културен дом НХК, за да изявят своя талант в 14-ия Национален фестивал „Сребро в косите, песен в душите край морето на Бургас“. Събитието, което стартира днес, се организира от Община Бургас и Сдружение „СП-2004 – Бургас“. Фестивалът е посветен на 1 октомври – Международния ден на..
Фестивалът на изкуствата Порт Прим Арт Фест ще се проведе през тази седмица в Бургас. В програмата му от 1 до 4 октомври има изложба, концерт, театър, късометражно кино, литературни премиери. В осмото издание сме включили повече млади художници в откриваща изложба, съобщи творческият директор на фестивала Стефан Божков. "..
Почитателите на поетическото перо в Бургас са поканени на среща с Владимир Левчев и неговата най-нова стихосбирка „География на съня“. На 29 септември от 18.00 ч. в Културен център „Морко казино“, зала „Петя Дубарова“, Издателство "7 ЛЪЧА" ще представи най-новата стихосбирка на Владимир Левчев - "География на съня". Авторът ще чете своите стихове,..
Синеморец ще бъде домакин на първото издание на мултижанровия международен музикален фестивал Tales of Sinemoria на 10 и 11 октомври. Фестивалът поставя акцент върху нови музикални открития от България и чужбина. Събитието, което ще се проведе на три сцени, се организира от фондация Tales of Sinemoria в партньорство с Община Царево, бар..
Нина Николина ще гостува в Бургас с концерт – спектакъла си GLOBAL POP през следващата седмица, на 2 октомври. Музикалното събитие ще е част от афиша на VIII Фестивал на изкуствата Порт Прим Арт Фест, който всяка есен среща творци и публика в Бургас на кино, литература, музика, изобразително изкуство. Концертът е предпремиера на..
Филми от световната сцена ще зарадват любителите на киното в Бургас. Две човешки и искрени истории, обещават на зрителите да разгърнат най-дълбоките тайни на сърцето и да покажат нови перспективи, през които можем да гледаме на живота. На 28 септември в НХК Бургас, от 17 часа, може да се насладите на новия френски филм „ЗА ТАНГО СА НУЖНИ ДВАМА“...
Почитателите на поетическото перо в Бургас са поканени на среща с Владимир Левчев и неговата най-нова стихосбирка „География на съня“. На 29 септември от..
Нина Николина ще гостува в Бургас с концерт – спектакъла си GLOBAL POP през следващата седмица, на 2 октомври. Музикалното събитие ще е..
Четвъртото издание на ,,Ереван в Бургас" ще се проведе днес, 28 септември. Фестивалът обединява творчеството на деца и юноши в танцовото и певческото..