"Роуз Вълшебната ми Кръстница" е заглавието на едно любопитно ново четиво, чиято премиера ще е на 19 април, петък. Въпреки че изглежда като детска книжка, тя съвсем не е такава. Първите й читатели я определиха като "магически реализъм". Част от 12-те разказа в нея са истински истории, друга част - вдъхновени от такива. Но краят е такъв, какъвто е поискал авторът. А авторът е дългогодишният бургаски журналист Екатерина Капрова, човек пишещ и човек с въображение.
Роуз е фея-кръстница, която орисва бебета и после се меси в живота им. Тя носи червени ботуши, многофуста пола, островърха шапка и лети на метла. Тя има кристално кълбо, може да влиза в сънищата на хората, рокаджийка е и има гадно чувство за хумор. Така Катя описва главната си героиня.
"Накрая всичко свършва добре. Ако не е добре, значи това още не е краят", казва Катя.
В книгата има раждане, смърт, ад и рай, бебета и циганки, вещици и феи, ангели и демони, любов и омраза, сълзи и усмивки. Тя започва с една автобиография, в която Екатерина Капрова обяснява защо празнува рождения си ден от 16 до 20 април.
Редактори са Ваньо Вълчев и Динко Динков. Корицата е дело на сина на Екатерина - Никола Христов, както и на Стефан Димитров. Издател е "Либра скорп", а книгата се издава със съдействието на литературния клуб при Народно читалище "Фар 1946".
Премиерата на книгата "Роуз Вълшебната ми Кръстница" е на 19.04.2019 г., от 17.30 ч. в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Екатерина Капрова съчетава промоцията на книгата с 50-годишния си юбилей и отбелязването на 25 години в журналистическата професия.
Вечер, посветена на кратките лирични форми, ще бъде част от изложението “С книга на плажа”. Четвъртата поетична книга на Диана Саватева – “Трилистна детелина” е издадена от издателство „Знаци“. В сборника, редактиран от Аксиния Михайлова, преводът на английски е на Кристофър Бъкстон, а оформлението – на Капка Кънева и Детелина Минева...
Международният фестивал „Дни на куклите“ ще се проведе от 10 до 15 август в Бургас. На традиционното място - открита сцена „Охлюва“ в Морската градина децата ще могат да гледат спектакли на куклени театри от страната и чужбина. Поканили сме 8 български държавни театъра, а чуждестранното участие е на 5 трупи – две от..
За втора поредна година, Българска културно-просветна организация „Кирил и Методий“ – Виена гостува в Дома на писателя в Бургас. Предвидена е богата програма, която ще включва музика, театър, културен обмен с творци от местната писателска общност. „ Получихме покана да гостуваме и тази година и понеже сме с прекрасни впечатления..
Днес в 18:30 ч. в центъра на Сливен ще се проведе концерт с кауза – защита на целостта на природен парк "Сините камъни". Инициативата обединява усилията на граждани, неправителствени организации, поети и музиканти, които искат да издигнат глас в подкрепа на опазването на уникалната природна среда. Поводът за организирания концерт е решение на..
Близо 30 графики и десет живописни платна представя в Бургас художникът Димитър Каратонев. Авторът гостува за трети път в бургаската галерия „Неси“ и споделя, че винаги идва с голямо удоволствие на морето. Изложбата му носи любопитното заглавие „Чудо в Манихики“. Така се казва една от творбите му, посветена на малкия остров в Тихия океан...
Поморие ще отбележи 260 години от освещаването на църквата „Преображение Господне“ – най-старият действащ храм по българското Черноморие. Празничната програма започва в навечерието на храмовия празник с литургия в 18:00 ч., след която ще се проведе литийно шествие от храма до Народно читалище „Просвета 1888“. Откриха енорийски некропол край..
Историческият роман „Реките на времето“ на Евгения Кръстева-Благоева ще бъде представен от 18:00 ч. в Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ – Бургас. За книгата ще говорят д-р Даниела Божинова, Васил Люцканов и самата авторка, а водещ ще бъде Николай Кръстев. Романът проследява съдбите на два рода, преживели Балканската, Междусъюзническата и Първата..
Международният фестивал „Дни на куклите“ ще се проведе от 10 до 15 август в Бургас. На традиционното място - открита сцена „Охлюва“ в..
Близо 30 графики и десет живописни платна представя в Бургас художникът Димитър Каратонев. Авторът гостува за трети път в бургаската галерия „Неси“..
Днес в 18:30 ч. в центъра на Сливен ще се проведе концерт с кауза – защита на целостта на природен парк "Сините камъни". Инициативата обединява усилията..