Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Португалският Ед Шийран и Виктория Георгиева откриват Дните на Португалия в Бургас

Снимка: YouTube

Дните на португалската култура започват днес в Бургас с концерт от 19.30 часа на откритата сцена „Охлюва“. 

Джоел Тавареш, известен като португалския Ед Шийран  и звездата от българския Х-фактор - Виктория Георгиева излизат на сцената довечера. Певицата сподели:

"С Джоел миналата година имахме участие заедно в София, където дойдоха представители от Португалското посолство. Много ни харесаха и казаха, че ни искат за португалските дни в Бургас. 
Той прави свои песни, наистина невероятен певец, пее със страшно много емоция. Ще се опитаме и заедно да направим нещо на португалски."

Дните на Португалия в Бургас и в неделя отново на сцена "Охлюва" от 20.30 часа, когато известни бургазлии като Георги Русев, Ясен Димитров, Пени Ставрева, Гергана Великова, Петя Стойкова и други, ще пеят и танцуват португалска музика.

В двата дни са предвидени и три филмови прожекции, както и безплатен урок по португалски език. Той ще бъде в неделя от 19:00 часа в Морското казино. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Свързани новини

Предстоят дни на португалската култура в Бургас

В  Бургас на 20-ти юли започват дните на португалската култура. За доброто настроение на всички присъстващи ще се погрижат Джоел Тавареш, известен като португалския Ед Шийран и звездата от българския Х-фактор - Виктория Георгиева. Концертът е с начало..

обновено на 19.07.19 в 17:48
ВИЖТЕ ОЩЕ

Вокалистката на MOLOKО с концерт в събота в Бургас

Концерт с международен мащаб акостира в Бургас и това лято. На 2 август пристанището в морския град ще се превърне в сцена за една от най-оригиналните и любими певици на съвременната сцена – Рошийн Мърфи. Очакваме сюрреалистично шоу от Кралицата на..

публикувано на 30.07.25 в 16:19

Дуетът Димитър и Христо, хуморът на Крис Янкулов и цигулката на Анима в едно лятно парти край морето

Музиката на 90-те и десетилетието след това с Димитър & Христо, хумора на Крис Янкулов и цигулката на Анима се събират за едно емоционално лятно преживяване в Бургас.  Дуетът Димитър Атанасов и Христо Младенов от „Като две капки вода“ идват с бенд на..

обновено на 30.07.25 в 12:09

За 16-ти път Сън трайб събира фенове на транс музиката край Бургас

16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика предстои на 1-ви август. Сън Трайб фест по традиция се провежда в парк Росенец. Тази година изданието ще е в два дни и ще има две сцени с различна музика. Ще гостуват..

публикувано на 30.07.25 в 11:23

Изложба в Бургас представя творческия път на Райна Кабаиванска

От 1 август жителите и гостите на Бургас могат да се докоснат до вдъхновяващата история на световната оперна прима Райна Кабаиванска. Символично, експозицията е представена именно в родния ѝ град Бургас – мястото, откъдето започва нейният забележителен път..

публикувано на 30.07.25 в 10:30

Операта „Травиата“ на сцената на Летния театър в четвъртък

Едно от най-изпълняваните оперни заглавия – „Травиата“ от Джузепе Верди е част от юлската програма на Държавна опера – Бургас, както и е четвъртото събитие от Бургаските музикални празници „Емил Чакъров“, провеждани за осемнадесети път от бургаския..

публикувано на 30.07.25 в 10:10

Танцова формация "Петлите" тръгва на турне по Южното Черноморие

Лятото става още по-пъстро с фолклорните ритми и енергията на танцова формация „Петлите“, които тръгват на лятно турне по Южното Черноморие, заедно със своите приятели от ТФ „Енигма“. Предстоят безплатни концерти под открито небе, с много..

публикувано на 30.07.25 в 09:50

Надя Петрова представя "Пейзажна поезия" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски"

Изложба живопис ще представи в Бургас художничката Надя Петрова. Тя ще гостува на Бургаската Художествена галерия „Петко Задгорски“. Ще бъдат представени 27 картини от последните 2 години. Експозицията е под надслов „Пейзажна поезия“...

публикувано на 30.07.25 в 09:30