Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриват изложбата „Капки смях“ днес в Бургас

Снимка: Община Бургас


Първата по рода си хумористична изложба откриват днес в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски".  Тя е озаглавена "Капки смях"  и е кураторски проект на художника Георги Динев. Това е интерпретация на смешното, странностите и  малките чудеса с  хиляди лица в живота на хората и света около нас.

„Този вид сатирично изкуство е нещо уникално. Показва живота от една много по-нестандартна страна. Много често това изкуство е по-камерно, поглежда през живота през призмата на смеха, на самоиронията. Ние българите умеем да правим това. Очаквам да се получи великолепна изложба, като художествена стойност, познавайки творбите на авторите. Няма да е изложба карикатура или само сатирична рисунка. Хората ще видят как от трите жанра – живопис, графика и скулптура, колко интересни и любопитни работи могат да се получат“, обясни Динев.

Откриването на изложбата е от  18.00 часа и ще започне с хумористичен монолог на актьора от Драматичния театър "Адриана Будевска" - Стоян Памуков.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Актьор от бургаския театър с номинация за ИКАР

Актьорът Ивайло Гандев на ДТ "Адриана Будевска" Бургас получи номинация за поддържаща мъжка роля за наградата на Съюза на артистите в България ИКАР 2025.  В постановката  „Кралицата на красотата" (Бившата мис на малкия град)“ той играе ролята на Пато Дули.  Режисьор е Боил Банов. Спектакълът разказва мрачно-комичната приказка за самотна..

публикувано на 05.02.25 в 14:00

Студентите на ТК "Любен Гройс" в Бургас с първи изпит пред публика (видео)

Първият изпит по актьорско майсторство на студентите от театралния колеж "Любен Гройс" - клас Бургас ще е пред зрители. Той ще бъде на 6 февруари от 18:00 часа в Дома на НХК. Преподаватели в Бургас са Ники Илиев, Башар Рахал и Георг Киряков. Тук е първият клас, който е за актьорско майсторство едновременно за кино и театър. С това е..

публикувано на 05.02.25 в 13:00

Постановката „Секс, наркотици, рокендрол“ ще се играе на бургаска сцена

Постановката „Секс, наркотици и рокендрол“ се завръща и на бургаска сцена. Днес е толкова актуална, колкото и при първото си поставяне преди 32 години. На сцената на Кукления театър в Бургас, днес (5 февруари) от 19.00 ч. на сцената ще бъдат проф. д-р Ивайло Христов, Дони - Добрин Векилов и Коцето-Калки, които ще поканят публиката отново на откровен..

публикувано на 05.02.25 в 12:30

Лекция, посветена на скулптора Михайло Парашчук, ще бъде представена днес

„Художествената декорация на Търговската индустриална и Стопанска камара в Бургас“ е темата на лекцията, която ще бъде представена на днес (5 февруари) от 17 часа в голямата зала на Областна администрация Бургас. Лекцията е част от проекта „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България“. Украинският скулптор пристига в страната ни през 1921..

публикувано на 05.02.25 в 10:00

Първа репетиция на пиесата „Мъртвешки танц“ на Бургаския театър

Първа репетиция на новото заглавие в репертоара на Драматичен театър „Адриана Будевска“ – Бургас, пиесата „Мъртвешки танц“ от Аугуст Стриндберг. На репетицията присъства и дъщерята на Борислав Чакринов – Борислава.  Режисьор на спектакъла е Мария Генова, спечелила първо място в конкурса за абсолвенти, завършващи режисура за драматичен театър на..

публикувано на 04.02.25 в 17:30

Виенска гала в Бургаската опера под диригентството на Деян Павлов

Виенска гала ще предложат на почитателите на класическата музика Държавната опера в Бургас. Тя е  посветена на 200 г. от рождението на Йохан Щраус-син. На 7 февруари от 19 часа  на сцената ще се качат сопраните Людмила Михайлова, Мария Цветкова-Маджарова, Нона Кръстникова и Шмилена Султанова, тенорът Яни Николов , баритонът..

публикувано на 04.02.25 в 16:30

Община Тунджа организира фолклорен празник „Деца играят на кукери“

На 1 март в село Кабиле, община Тунджа, ще се проведе традиционният детски фолклорен празник „Деца играят на кукери“. В него могат да участват деца от 4 до 13-годишна възраст, разделени в две групи. Събитието не е с конкурсен характер. В програмата на празника децата и учениците ще участват с едно изпълнение - възстановка на фрагмент от кукерски..

публикувано на 04.02.25 в 13:51