Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Богдана Карадочева е патрон на "Порт Прим Арт Фест" (СНИМКИ И ВИДЕО)

Богдана Карадочева е патрон на третото издание на фестивала на изкуствата „Порт Прим Арт Фест“, който започва в Бургас. Актрисите Цветана Манева и Татяна Лолова бяха лица на проявата при предишните две издания. В студиото на БНР-Бургас, певицата коментира, че е поласкана от поканата към нея за фестивала:

“Това е един фестивал на духа, на изкуството, на потребността на човека да се докосне до голямото нещо. До изобразителното изкуство, до театъра, до книгите, до музиката. Много съм поласкана и много благодаря, че съм поканена. Исе надявам всички във безкрайно красивия ви град да се развълнуват от това събитие“

Пред публиката тази вечер Богдана Карадочева ще представи филма на  журналиста Георги Тошев „Париж на Богдана“. Тя заедно със съпруга си Стефан Димитров ще изпълнят някои емблематични техни песни. Събитието е в Драматичен театър „Адриана Будевска“ от 18.30 ч., входът е свободен.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Бургаска фотографска общност с благотворителна изложба “Усещане за черно и бяло”

Бургаска фотографска общност подкрепя с благотворителна инициатива семейството на Николина Караганчева, чието жилище изгоря при пожар по-рано тази година. Изложбата, която се организира е под надслов “Усещане за черно и бяло”. Традиционната проява показва черно-бяла фотография, през погледа на фотографите от БФО.  Николина след пожара в..

публикувано на 08.06.25 в 16:30

Деветото издание на фестивала "Шарено котле" ще се състои днес

За девета година читалище „Св. св. Кирил и Методий 1985” – Бургас организира фестивал „Шарено котле”.  Събитието ще се проведе днес от 16:00 часа на открита сцена на улица "Апостол войвода" №15 в жк. „Меден рудник“.  Тази година фестивалът е с надслов - „Чети, Хапни, Движи се“.  Фестивалната програма включва п риготвяне на храна по авторска..

публикувано на 08.06.25 в 11:00

Бургаската опера представя Вечер на немската и австрийската музика в Експо център „Флора“

Държавна опера – Бургас организира Вечер на немската и австрийската музика тази вечер от 20 часа в  Експозиционен център “Флора“. Музикално съчетание на  камерни произведение от немски и австрийски композитори ще представят  мецосопраното Мария Юрковска, Илиана Тодорова – пиано, Наталья Султанова – цигулка, и Сергей Султанов – пиано.  В..

публикувано на 08.06.25 в 09:20

900 танцьори с пърформанс и шествие на "Хоро край лазурния бряг" в Бургас

Бургас става сцена на българския фолклор и духовност. Поводът е Десетото юбилейно издание на Националния фолклорен фестивал на клубове за народни танци „Хоро край лазурния бряг", което започва днес. В него ще се включат 900 танцьори от 29 фолклорни клуба от цялата страна.  Градът ще се превърне в сцена на впечатляващ масов пърформанс, вдъхновен от..

обновено на 07.06.25 в 16:31

Деца завладяха сцената на фестивала "Върбова свирка свири" в Болярово

Днес в крайграничната община Болярово за 25-а година се провежда Националният детско-юношески фолклорен фестивал „Върбова свирка свири“. Над 500 деца пеят, свирят на народни инструменти и танцуват на сцената в градския парк.  Четвърт век фестивалът събира деца от цяла България , гости пристигат  и от побратимени на Болярово градове в Гърция и..

публикувано на 07.06.25 в 15:31

В Царево започна фестивалът „Странджа моя люлчина“

Фестивалът „Странджа моя люлчина“  започна в Царево.  Началото бе дадено с „Нощ на южните ансамбли", а на сцената се изявиха Фолклорен ансамбъл „Царево“, както и специалните гости - Капанският ансамбъл от Разград.  Събитието бе уважено от кмета на община Царево Марин Киров, който поздрави участниците и гостите. Фестивалът се организира от НЧ..

обновено на 07.06.25 в 11:59

В Болярово се провежда 25-ото издание на фестивала "Върбова свирка свири"

Днес в крайграничната община Болярово ще се проведе 25-то издание на  Националния детско-юношеския фолклорен фестивал, с международно участие, „Върбова свирка свири“. Над 500 деца ще пеят, свирят и танцуват на сцената в градския парк.  Четвърт век фестивалът събира деца от цяла България, Гърция и Турция, а неговата основна цел е да съхрани..

обновено на 07.06.25 в 10:20