Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Коя е Виктория Георгиева, която ще ни представя на Евровизия?

| обновено на 28.11.19 в 10:01
Снимка: btv


България отново ще участва в песенния конкурс „Евровизия“. Страната ни ще представя младата и не толкова популярна Виктория Георгиева. Има ли тя силите да надмине постижението на Елица и Стунджи или доброто представяне на Поли Генова. При появата на новината мнозина просто се запитаха „Кое е това момиче?“.

"Много съм развълнувана. За всеки артист е чест да представя страната си на такъв форум“, заяви  Виктория Георгиева след като името й бе оповестено. 22- годишната певица от Варна блесна с гласовите си възможности в  Х фактор, но шоуто не й донесе  желания успех. Около две години тя е част от лейбъла на Графа "Монте мюзик", но признава, че там не се е усещала на място и дълго се е лутала между стиловете.

Рестартът на кариерата й идва през лятото, когато Виктория  влиза в класациите с парчето I Wanna Know, което се оказа трамплин към първия ѝ договор за международно разпространение. Той бе подписан през септември с британската компания Ostereo, работила със звезди като Бионсе, Бритни Спиърс и Роби Уилямс.

В търсене на своето аз Вики, която е вегетарианка, минава през драстична промяна на визията с тренировки и хранителен режим. Успоредно работи и по първия си самостоятелен албум, в който ще е включна и нейна композиция.

Виктория Георгиева чухме в Бургас през юли, когато тя се представи в рамките на Дни на португалската култура. Пожелаваме й успех и на предстоящия голям форум. Очаква се българската песен на Евровизия да бъде представена в началото на месец март 2020 година Тазгодишното издание на музикалната надпревара ще се проведе на 12, 14 и 16 май в Ротердам, Холандия, и ще се излъчва на живо по БНТ1. На 28 януари ще се изтегли жребий, на който ще стане ясно в кой от двата полуфинала ще участва България.

Повече чуйте в прикачения файл.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Несебър празнува с един от вокалистите на Gipsy Кings

Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..

публикувано на 01.08.25 в 13:48

За 16-ти път Сън трайб събира фенове на транс музиката край Бургас

16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика започва днес. Сън Трайб фест по традиция се провежда в парк Росенец. Тази година изданието ще е в два дни и ще има две сцени с различна музика. Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза  един от организаторите  Мартин Стайков: "Тази година няма..

обновено на 01.08.25 в 13:27

Втори конкурс на името на Борислав Чакринов ще търси талантлив млад режисьор

Започва второто издание на конкурса за студенти, завършващи режисура, носещ името на дългогодишния режисьор и директор на Бургаския театър Борислав Чакринов - учител и ментор на голяма част от вече утвърдените имена от режисьорската гилдия в България и се провежда с подкрепата на Община Бургас. Драматичен театър „Адриана Будевска" отново ще даде шанс..

публикувано на 01.08.25 в 13:14

„Солени ветрове“ започва днес в Бургас

Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара  - „Солени ветрове“ започва днес в Бургас. За тазгодишното издание пристигат двадесет и двама индивидуални изпълнители и шест дуетни формации. Международни участници има от Русия, Германия и Италия.  Т ази година жителите и гостите на Бургас ще имат възможността да видят и..

обновено на 01.08.25 в 10:55

Изложба в Бургас представя творческия път на Райна Кабаиванска

От 1 август жителите и гостите на Бургас могат да се докоснат до вдъхновяващата история на световната оперна прима Райна Кабаиванска. Символично, експозицията е представена именно в родния ѝ град Бургас – мястото, откъдето започва нейният забележителен път към световната оперна сцена. Изложбата ще бъде разположена на ул. „Александровска“ пред..

обновено на 01.08.25 в 10:12

Представят операта "Трубадур" на Бегликташ

Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния  фестивал "Опера на светилището". Той се провежда за шеста поредна година на сцената на Тракийското светилище Бегликташ край Приморско. Организатори са Община Приморско и Държавна опера - Бургас "Трубадур" е една от най-популярните опери на Верди и ще разкаже тази събота..

публикувано на 01.08.25 в 09:20

Световни музиканти гостуват в Бургас за 200 години от рождението на Йохан Щраус-син

Световни музиканти гостуват в Бургас, като част от голямото европейско турне, посветено на двувековния юбилей на Краля на валса Йохан Щраус-син. Оркестърът, съставен от някои от най-добрите класически музиканти в Европа, ще представи както неговите най-популярни валсове и полки, така и малко познати произведения.  Турнето на световноизвестният..

публикувано на 31.07.25 в 12:36