Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вокален ансамбъл "Фортисимо" с послание „До утре“ (ВИДЕО)

| обновено на 04.04.20 в 11:51

Вокален ансамбъл Фортисимо  реализира творческото си послание "До утре". За вдъхновението и осъществяването на този проект диригентката им Милена Добрева поясни:

Много артисти, музиканти, хора на изкуството ,останаха без изяви, участия. Липсват ни срещите с публиката, както и самите репетиции и концерти. В днешни времена с помощта на  технологиите заедно участваме в записване на песни. Осъществихме  и посланието  си  към всички бургазлии, към българите,  към почитателите на  музиката по света.

Милена Добрева добавя:

На изпълнителите от ансамбъла, както и на мен, много ни липсват срещите, музицирането, докосването до музиката. Всеки записа гласа си  в специална програма, гласовете бяха обединени, доизчистени, за да прозвучи благозвучно.

Избрахме много известната песен на Стефан Диомов и Михаил Белчев „До утре“, тя ни напомня да бъдем по- добри към приятелите, към себе си, към близките си.

Като изпълнители, като колеги, всички сме съпричастни, наистина е трудно, но не е невъзможно, така че споделяме любовта си виртуално. Надяваме се отново  да продължим работата си и динамичния живот, който сме водили.

Очакваха ни както сцени, така  и отговорни конкурси: Световните хорови игри през юли са отменени за догодина те са  изключително голям форум. Майският хоров конкурс е отменен за септември.  В Италия бяхме одобрени за един конкурс, но и той е отменен за 2021, отбеляза Милена Добрева .




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Танцова формация "Петлите" тръгва на турне по Южното Черноморие

Лятото става още по-пъстро с фолклорните ритми и енергията на танцова формация „Петлите“, които тръгват на лятно турне по Южното Черноморие, заедно със своите приятели от ТФ „Енигма“. Предстоят безплатни концерти под открито небе, с много танци, музика и лятно настроение.  Те ще са в  Поморие на 31 юли от 20:30 ч., площад „Св. св. Кирил и Методий“..

публикувано на 28.07.25 в 16:00

Представят балета „Спящата красавица“ на сцената на Летния театър

Класическият шедьовър „Спящата красавица“ по музика на П. И. Чайковски и режисура на проф. Хикмет Мехмедов ще бъде представен на сцената на Летния театър в Бургас тази вечер. В спектакъла ще се включат изпълнителите от балетната трупа на Бургаската опера с репетитор Галина Калчева. Събитието е поредното от програмата на Бургаските..

публикувано на 28.07.25 в 15:30

Специален сувенирен билет и изненади за феновете на SPICE Music Festival 2025

Тази година феновете на SPICE Music Festival в Бургас ще могат да посетят безплатно 10-те най-големи културни и туристически атракции в града в дните 9 и 10 август. Това ще стане с лимитирана серия сувенирни билети, които ще направят преживяването още по-незабравимо, анонсират организаторите. Освен, че може да се използват за автографи, да..

публикувано на 28.07.25 в 12:30

Георги Бърдаров избра Бургас за националната премиера на новия си роман „Адажио за Мария“

Първо в Бургас Георги Бърдаров ще представи новия си роман „Адажио за Мария“. Премиерата е на 28 юли от 19 часа в регионалната библиотека „Пейо Яворов“. „Адажио за Мария“ е история за истинската, дълбока любов на Вангел и Мария, за която двамата се борят през целия си живот. Една любов, която преминава през различни катаклизми, исторически..

обновено на 28.07.25 в 09:28

Песента "Спомен от преди" в изпълнение на Филип Донков с наградата на публиката на "Бургас и морето" (ВИДЕО)

15-годишният Филип Донков спечели голямата награда на публиката в Летния театър на 42-то издание на конкурса „Бургас и морето“ с песента „Спомен от преди“ по музика на композитора Георги Милтиядов и текст на Ружа Матеева. Отличието бе връчено от заместник-кметът Диана Саватева с думите: "Вярвам изключително много в усета на бургаската публика,..

обновено на 27.07.25 в 08:48

Броени часове до 42-то издание на конкурса "Бургас и морето"

Броени часове ни делят от Националния конкурс за песен „Бургас и морето“. 12 са песните финалисти, които ще прозвучат от 20.30 часа в Летния театър на Бургас.  Сред ярките звезди, които ще видим на сцената тази вечер е Маргарита Хранова. Тя се включва с песента „Признание“ по музика на Юлиян Моллов, текстът е на Костадин Филипов, а аранжиментът..

публикувано на 26.07.25 в 10:00

"Ден до пладне" на 26 юли

Темите в предаването: Хронологията на един пожар-обобщаваме най-важното за огнената стихия в Средец.  Защо се изсичат дървета на ул. "Асен Златаров", опасни ли са те, старо и невалидно ли е разрешението, обобщаваме мненията на общински съветници и граждани За "домовете на ужасите" и възможните решения на проблема, позиция на л идера на КОД и..

публикувано на 26.07.25 в 09:45