Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Youtube канала си днес:

Кукленият театър представя "Съкровището" в памет на Пейо Пантелеев

Записът на спектакъла е от 2008 г.

| обновено на 02.05.20 в 08:17

"Съкровището“ – приказка за сън на Пейо Пантелеев ще представи днес в Youtube канала си Бургаския куклен театър. В навечерието на рождения ден на актьора, режисьора, художника, поета, който много обичаше децата и написа с любов немалко неща за тях - 3-ти май, в негова памет зрителите ще могат да се насладят на необикновен разказ в стихове, носещ мъдрост и пълен с приключения.

Пейо Пантелеев е автор и режисьор на „Съкровището“, постановка от 2008 г. Сценографията е на Емелияна Тотева, а музиката на Георги Минков. Участват: Александра Грънчарова, Георги Минков, Диян Русев, Румяна Кралева

Спектакълът ще бъде излъчен от 11:30ч. в канала на Кукления театър в Youtube. На фейсбук страницата на театъра ще бъде публикуван линк към видеото, а вие можете да се абонирате за канала му абсолютно БЕЗПЛАТНО на този линк - https://www.youtube.com/channel/UCv2W-zjrQ5V1l8zmPw83hTw




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

На 11 юни започва МФФ "Атлиманска огърлица" в Китен

Китен ще бъде домакин на 14-ото издание на Международния фолклорен фестивал „Атлиманска огърлица“. Той ще се проведе от 11 до 15 юни и е под патронажа на кмета на Приморско Иван Гайков. Мотото тази година е „Фолклорът – от древност към вечност“.  Участниците ще поставят началото на петдневното събитие с традиционно дефиле, което ще премине по..

публикувано на 09.06.25 в 09:00

Деветото издание на фестивала "Шарено котле" ще се състои днес

За девета година читалище „Св. св. Кирил и Методий 1985” – Бургас организира фестивал „Шарено котле”.  Събитието ще се проведе днес от 16:00 часа на открита сцена на улица "Апостол войвода" №15 в жк. „Меден рудник“.  Тази година фестивалът е с надслов - „Чети, Хапни, Движи се“.  Фестивалната програма включва п риготвяне на храна по авторска..

публикувано на 08.06.25 в 11:00

Бургаската опера представя Вечер на немската и австрийската музика в Експо център „Флора“

Държавна опера – Бургас организира Вечер на немската и австрийската музика тази вечер от 20 часа в  Експозиционен център “Флора“. Музикално съчетание на  камерни произведение от немски и австрийски композитори ще представят  мецосопраното Мария Юрковска, Илиана Тодорова – пиано, Наталья Султанова – цигулка, и Сергей Султанов – пиано.  В..

публикувано на 08.06.25 в 09:20

900 танцьори с пърформанс и шествие на "Хоро край лазурния бряг" в Бургас

Бургас става сцена на българския фолклор и духовност. Поводът е Десетото юбилейно издание на Националния фолклорен фестивал на клубове за народни танци „Хоро край лазурния бряг", което започва днес. В него ще се включат 900 танцьори от 29 фолклорни клуба от цялата страна.  Градът ще се превърне в сцена на впечатляващ масов пърформанс, вдъхновен от..

обновено на 07.06.25 в 16:31

Деца завладяха сцената на фестивала "Върбова свирка свири" в Болярово

Днес в крайграничната община Болярово за 25-а година се провежда Националният детско-юношески фолклорен фестивал „Върбова свирка свири“. Над 500 деца пеят, свирят на народни инструменти и танцуват на сцената в градския парк.  Четвърт век фестивалът събира деца от цяла България , гости пристигат  и от побратимени на Болярово градове в Гърция и..

публикувано на 07.06.25 в 15:31

В Царево започна фестивалът „Странджа моя люлчина“

Фестивалът „Странджа моя люлчина“  започна в Царево.  Началото бе дадено с „Нощ на южните ансамбли", а на сцената се изявиха Фолклорен ансамбъл „Царево“, както и специалните гости - Капанският ансамбъл от Разград.  Събитието бе уважено от кмета на община Царево Марин Киров, който поздрави участниците и гостите. Фестивалът се организира от НЧ..

обновено на 07.06.25 в 11:59

В Болярово се провежда 25-ото издание на фестивала "Върбова свирка свири"

Днес в крайграничната община Болярово ще се проведе 25-то издание на  Националния детско-юношеския фолклорен фестивал, с международно участие, „Върбова свирка свири“. Над 500 деца ще пеят, свирят и танцуват на сцената в градския парк.  Четвърт век фестивалът събира деца от цяла България, Гърция и Турция, а неговата основна цел е да съхрани..

обновено на 07.06.25 в 10:20