Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Криминално проявен от Сливен е управлявал катастрофиралата кола на "Тройката" (ВИДЕО)

Криминално проявен мъж е управлявал колата, която снощи  катастрофира на "Тройката". Той е  39-годишен  от Сливен, придружаван е от 27-годишен криминално проявен бургазлия, съобщиха от бургаската полиция.  Водачът на автомобила е тестван за употреба на алкохол и наркотици, като и двете проби са били отрицателни. Шофьорът е бил неправоспособен, като никога не е притежавал шофьорска книжка. Двамата мъже са задържани за срок от 24 часа. 

До инцидента  снощи се стигна след като около 23.30 ч. на бул. „Христо Ботев“ полицейски служители са подали сигнал със „СТОП“ палка за извършване на проверка на л.а. „БМВ“, движещо се с включени дълги светлини. Водачът на автомобила не се съобразил с полицейските разпореждания и увеличавайки скоростта си се отправил в посока ж.п. гара – Бургас. Последван е от полицейския автомобил, като за съдействие към мястото на инцидента се насочили и други полицейски екипи.

„БМВ“ продължило да се движи с висока скорост по бул. „Булаир“, като в района на пешеходната зона с бул. „Алеко Богориди“, рязко завил вляво и се отправил в посока Община Бургас. Там с десен завой продължил по ул. „Александровска“ и в края на площад „Тройката“ самокатастрофирал.

В резултат на полицейските действия е установено, че регистрационните табели на л.а. „БМВ“ са от друго моторно превозно средство, като към момента на инцидента не са били обявени за издирване.

Направен е първоначален оглед на местопроизшествието в тъмната част на денонощието, като след вдигане на л.а. „БМВ“ от площад „Тройката“ предстои извършване на претърсване на автомобила.

По случая в Първо Районно управление – Бургас е образувано досъдебно производство.








Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Контрабандни монети и металотърсач откриха при проверка на контейнер

113 контрабандни монети и металотърсач откриха митническите служители от Митница Бургас при проверка на контейнер. Той е доставен с кораб на бургаско пристанище. По документи той е съдържал употребяван пътнически автомобил и употребявано ремарке от САЩ. Получател на товара е американски гражданин, постоянно пребиваващ в България. Със специализирана..

публикувано на 04.02.25 в 10:10

При акция: ГДБОП свали два сайта за продажба на вейпове, има задържани

ГДБОП свали от интернет два от най-посещаваните сайтове за продажба на вейпове и вещества па основата на канабиноидите. Това научи БНР. Операцията е съвместна на дирекция "Киберпрестъпност" в ГДБОП и сектор "Наркотрафик". В двата сайта които са свалени от интернет са се продавали вейпове и други артикули със съдържание близко до канабиса които са..

публикувано на 04.02.25 в 08:53

Задържаха крадци на 8000 люлякови фиданки

Полицаи от Районното управление в Несебър задържаха трима мъже, откраднали 8000 фиданки люляк. Кражбата е извършена от горския фонд под местността „Ханска шатра“, стопанисван от Държавно ловно стопанство – Несебър, съобщи областният говорител на полицията в Бургас Цветелина Рандева.  Мъжете са от сливенското село Крушаре, двама братя на 31 и 39 години,..

публикувано на 04.02.25 в 08:41

Шофьор пострада тежко при неправилно изпреварване на пътя Бургас-Варна

За тежък инцидент на пътя Бургас–Варна, съобщи Областната дирекция на полицията в Бургас. Той е станал вчера на километър 169, в условията на десен завой. 46-годишен шофьор на лек автомобил, движейки се с несъобразена скорост, навлязъл в насрещната пътна лента и допуснал сблъсък с правилно движеща се кола, с варненска регистрация. В катастрофата с..

публикувано на 04.02.25 в 08:30

Отчитат трайна тенденция за намаление на миграционния натиск към България

Мигрантите и каналджиите нямат шанс на българо-турската граница. Това заяви вътрешният министър Даниел Митов при подписването на споразумението за съвместен контингент за охрана на границата заедно с Румъния, Унгария и Австрия. Той определи това като знак на истинска европейска солидарност и добави, че ще се работи добрите резултати да..

публикувано на 04.02.25 в 07:15
архив

Разпитаха и последния свидетел за смъртта на двамата бургаски полицаи

С разпит на обвиняемия сирийски гражданин Омар Аднан приключи съдебното следствие по делото за смъртта на двамата бургаски полицаи. Случаят е от 25-и август 2022г, когато Аднан, като шофьор на автобус пълен с мигранти, блъсна полицейски автомобил на кръгово кръстовище в Бургас. Днес в съдебната зала Омар Аднан призна, че по време на инцидента е бил..

обновено на 03.02.25 в 16:57
снимката е илюстративна

Задържаха двама в Сливен за притежание на наркотици

Двама са задържани за притежание на наркотици и  един за домашно насилие. Полицията издирва мъж за причинена телесна повреда и разследва кражба на 2500 евро и златни накити.  Първият задържан за наркотици е 40-годишен мъж от Сливен. При извършената полицейска той е предал пакетче съдържащо наркотично вещество. Вторият задържан е 24-годишен мъж също..

публикувано на 03.02.25 в 14:00