„Аржентинско танго“ ще звучи на бургаския остров „Света Анастасия“. Проявата е част от програмата „Купон на острова“ 2020. Това е поредният голям проект на диригента на Държавната опера в Бургас Свилен Симеонов, който е известен с артистичното си сценично поведение, харизматично присъствие, интелигентно чувство за хумор и способността да осъществява емоционален мост с публиката.
На сцената ще прозвучат аранжиментите на маестрото на известни и обичани ритми. Те са вплели в себе си заряда на самобитния южноамерикански вкус към живота, отношението към емоционалното взаимодействие на танца на един мъж и една жена.
„Аржентинско танго“, в изпълнение на оркестъра на Държавна опера – Бургас, под вещата палка на Свилен Симеонов, ще прозвучат страстните ритми на емблематични танга от Астор Пиацола, Карлос Гардел, Якоб Гаде, Жулио Сандерс и Педро Пиня. На островната сцена ще прозвучат: „Адиос, Мучачос”, „Ла Компарсита” „Либертанго”,„Жалози”, „Милонга де мис Аморес”, „Волвер”, „Тангуера”, „Милонга Сантиментал”,„Ел Чокло”, „Ла Пуня Лада”, „Адиос, Нониньо”, „Обливион”, „Фуга и Мистериозо”,и „А Медиа Луз”.
Като допълнителен визуален ефект към концертния спектакъл ще бъдат включени и балетисти от артистичния състав на Държавна опера – Бургас. Хореографията е на Галина Калчева.
Останалите събития от програмата „Купон на острова“ са: на 8-и август – „Любовна история“ – музика от класическото френско кино, диригент – Йордан Дафов, солисти: Андреана Николова и Александър Баранов, концертмайстор – Христо Белчев, и „Танцувай рок с Милена“ – на 22-и август, диригент Левон Манукян, със специалното участие на рокпевицата Милена Славова, концертмайстор – Христо Белчев.
Входът за проявата е с билети.
Започнаха снимките на шестия сезон на българския сериал „Под прикритие“. Сцените ще се заснемат на различни локации в София и се очаква снимките да продължат до края на годината. Шестият сезон ще включва 12 епизода с нови персонажи и сюжетни линии. Зрителите на БНТ ще видят отново част от основния актьорски състав – Михаил Билалов като Петър Туджаров..
Изложбата "В онова време" на Долорес Дилова ще бъде открита днес, 24 юни в бургаската галерия „Неси“. Тя включва над 20 творби създадени през последната година. Картините, който представям са сътворени не от натура, а на базата на скици, направени по нашето Черноморие преди години, съобщи художничката: „Тези мои картини не..
Документалният Филм "Артисти за деца" ще бъде представен тази вечер на финала на фестивала на Новото Българско Кино "Киноваканция", който се провежда в Бургас. 75 минутната лента разказва за театрална програма, която се реализира в продължение на 15 години и в нея са се включили над 5000 деца и младежи без родители от България и..
Оперетата „Цигански барон“ по музика на Йохан Щраус-син ще бъде представена днес от 19:00 часа в залата на Държавната опера – Бургас. Постановката е дело на режисьора Марио Николов, а диригент е проф. д-р Деян Павлов. Действието на тричастната оперета се развива в края на XVIII век в Унгария. Сюжетът разказва за Шандор Баринкай – син на земевладелец,..
В неделните вечери от 19.00 часа балюстрадата до Културен център „Морско казино“ се превръща в истинско средище на българския дух, ритъм и традиция. Инициативата „Неделно хорище“ за трета поредна година ще събере любителите на народните танци и живото общуване с фолклора в едно вълнуващо преживяване. Събитието е отворено за всички – начинаещи,..
През последния уикенд на юни в Бургас ще се проведат редица културни и спортни събития. Хоровият фестивал за смесени и еднородни хорове „Нека да е лято…“ започва с концерт в Културен дом НХК на 27 юни от 18:30 часа. Следващите концерти са на 28 юни от 19:00 часа на Открита сцена „Охлюва“ и на 29 юни от 13:00 часа отново в Културен дом НХК. Срещите от..
На Еньовден, когато според народния календар се почита природата и лечебната сила на билките, Обзор отбелязва своя празник. Събитията в чест на 24 юни, започват още днес с организирането на Еньовска трапеза, която ще се състои в 18.30 ч. на пл. „Свобода“. В проявата ще има кулинарен базар със специалното участие на шеф Ангелов, популярен и като водещ на..
Изложбата "В онова време" на Долорес Дилова ще бъде открита днес, 24 юни в бургаската галерия „Неси“. Тя включва над 20 творби създадени..
Оперетата „Цигански барон“ по музика на Йохан Щраус-син ще бъде представена днес от 19:00 часа в залата на Държавната опера – Бургас. Постановката е дело..
Яньовден, така наричат Еньовден в Малкотърновско и го отбелязват още от деня преди 24 юни. Магията на празника ще бъде пресъздадена с песни,..