Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП е готова за избори, започва диалог с всички срещу правителството

Снимка: Пресцентър БСП


За диалог с всички, които са против това правителство, ще работи Атанас Зафиров. Той бе избран от Националния съвет на БСП за зам.-председател на партията, който ще отговаря за коалиционната й политика. „Един нов ресор, който доказва колко е важна този тип политика за партията“, коментира Зафиров. Според него, тъй като страната се управлява от коалиционни правителства, БСП е доказала че има добра коалиционна култура. „Наясно сме, че да се смени това управление е нужен диалог в целия политически спектър с хората, които се борят с това правителство“, каза още той.  Зафиров е категоричен, че партията започва един нов стил на управление, а за разцепление и дума не може да стане. Относно съветите, които дублират министерствата, Зафиров посочи, че не са нищо ново, те са местата в които се създават политиките на партията. Според него столетницата е в предизборна готовност и не е спирала да бъде в такава.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Третият вот - неуспешен. 130 подкрепиха кабинета "Желязков"

И третият вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите народни представители от ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ, ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 – от МЕЧ, "Възраждане" и "Величие".  Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и Алианса за права и свободи не бяха..

публикувано на 04.07.25 в 13:45

ПП-ДБ ще внесат вот на недоверие към правителството през септември

От "Продължаваме промяната - Демократична България" ще внесат вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" през септември, за да не се пречи на влизането в еврозоната. Това заяви депутатът от коалицията Ивайло Мирчев. "Ние сме подготвили букет от аргументи за вота на недоверие. Само че той ще бъде през септември. В това управление вече има по всички теми..

обновено на 04.07.25 в 11:36

В парламента гласуват третия вот на недоверие към кабинета "Желязков"

Гласуването на вота на недоверие срещу кабинета "Желязков" ще бъде днес в 13:10 часа.  Темата на третия вот е провал във фискалната политика на кабинета. Предложението е внесено от "Възраждане" и подкрепено от МЕЧ и "Величие". Дебатите продължиха над четири часа през вчерашния ден. Депутатите гласуват вота на недоверие към кабинета утре в ранния..

обновено на 04.07.25 в 08:52

Дебат по третия вот на недоверие към кабинета "Желязков"

В парламента ще се проведе дебат по третия вот на недоверие към правителството с премиер  Росен Желязков. Преди това депутатите ще се произнесат за прекратяването на пълномощията на Кирил Петков като народен представител. Заявлението си за оттегляне като депутат Кирил Петков внесе в понеделник, след като преди това подаде оставка и като съпредседател..

публикувано на 03.07.25 в 08:15

Правителството ще актуализира националния план за въвеждане на еврото

Правителството ще актуализира националния план за въвеждане на еврото. На редовното си заседание министрите ще гласуват и осигуряването на  бутилирана питейна вода от държавния резерв. Тя ще се отпусне по искане на кмета на община Свищов за селата Хаджидимитрово и Горна Студена, в които от края на юни е обявено бедствено положение, заради..

публикувано на 02.07.25 в 08:05
Димитър Найденов

ДБ свиква коалиционен съвет

На спешен коалиционен съвет 'Да България" очаква повече яснота за мерките, които коалиционният им партньор "Продължаваме промяната" предприема. Искаме конкретни институционални мерки, за да не останат съмнения в действията срещу корупцията, каза Димитър Найденов от Изпълнителния съвет на "Да, България". Асен Василев остава едноличен лидер на..

публикувано на 30.06.25 в 13:44