„Тези мерки са насочени главно върху хората, които се сговарят предварително и извършват превози, от които извличат облаги или се обогатяват. Това не са хората, които ще използват чисто споделеното пътуване. Това не са хората, които ще закарат децата си на училище и ще карат три-четири деца, на съседи, на близки, на приятели… Това не са хората, които отиват заедно на работа. Тук говорим за извършено престъпление, което носи доходи на хората, които ги организират“, каза той.
Само за тази година има близо 150 спрени подобни средства, които превозват пътници в страната, но и в чужбина, посочи Иван Вълков. До момента можехме да налагаме само административни санкции, но ефектът е минимален, поясни той.
Подробности можете да чуете в прикачения файл.
Тихомир Инджов от Несебър и Георги Апостолов от Шумен са двамата водачи, които снощи са извършили граждански арест на пиян украински шофьор на автобус. Случаят е на пътя Поморие-Слънчев бряг. Двамата мъже са станали свидетели на криволичещ автобус, с украинска регистрация, който е извършил няколко нарушения, включително и обратен завой в..
59-годишен мъж от Шумен опита да подкупи полицаи, след като е бил засечен да шофира след употреба на алкохол в Айтос. При проверка вчера сутринта дрегерът отчел 0,68 промила алкохол в кръвта му. На шофьора е издаден и връчен талон за изследване. Той отказал да даде кръвна проба за химичен анализ. Вместо това мъжът подхвърлил в багажника на..
Двама мъже извършиха граждански арест на пиян шофьор на автобус на пътя Поморие-Слънчев бряг. Инцидентът е от вчера около 18,30 часа. Шофьорите забелязали, че автобус с украинска регистрация пред тях се движи, криволичейки по пътя и подали сигнал до полицията. След като видели неправилна маневра „обратен завой“ на главния път Бургас – Варна двамата..
46-годишен бургазлия е в болница, с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож на улица „Странджа“ снощи, съобщават от ОДМВР. Прободната рана е в гръдния кош и е засегнала бял и черен дроб. В резултат на бързите полицейски действия е установен и задържан предполагаемия извършител на деянието – това е 33- годишен криминално проявен..
Четирима бедстващи в лодка бяха спасени край Несебър. Катерът, който им е помогнал е „Спасител 4“ на Благотворителната организация „Спасяваща животи в морето – Несебър“. Веднага след получаването на сигнала около 17,10 часа в неделя плавателният съд с капитан Емил Петров и моряк Калоян Райковски тръгва от Северното пристанище в Несебър. Мястото..
В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол или наркотични..
Диана Мицканова – Лазарова встъпи в длъжност „Съдия“ в Окръжен съд – Бургас. Тя положи клетва пред Общото събрание на съдиите и подписа клетвен лист, съгласно изискванията на Закона за съдебната власт, информират от съда. Магистратът е назначен с решение на протокол №23 от 15.07.2025 г. на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет...
Двама мъже извършиха граждански арест на пиян шофьор на автобус на пътя Поморие-Слънчев бряг. Инцидентът е от вчера около 18,30 часа. Шофьорите..
46-годишен бургазлия е в болница, с опасност за живота, след като е бил намушкан с нож на улица „Странджа“ снощи, съобщават от ОДМВР. Прободната..
Тихомир Инджов от Несебър и Георги Апостолов от Шумен са двамата водачи, които снощи са извършили граждански арест на пиян украински шофьор на..